Decembar 19, 2018, 12:06:23 pre podne

Autor Tema: ELEMIRAC ,,ŽARKO SOLOMUN ŽARAC" IZNAJMLJENIM MOTOCIKLOM ŠPARTA OBALOM FLORIDE...  (Pročitano 2697 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MR.Čokanlija

• Administrator
  • Ultimate Biker
  • *
  • Pol: Muškarac
    • Moto KLub Čokanlija na WEB-u...
ELEMIRAC ,,ŽARKO SOLOMUN ŽARAC" IZNAJMLJENIM MOTOCIKLOM ŠPARTA OBALOM FLORIDE...
« poslato: Februar 26, 2017, 04:16:18 posle podne »
ELEMIR – Čuveni elemirski bajker, reparator i vozač terenskih vozila, graditelj i pilot letećeg zmaja,
ali i aviona, čamdžija na brzim i divljim vodama - naš svestrani brat bajker Žarko Solomun Žarac,
jutros je krenuo put Sjedinjenih Američkih Država, da ostvari san koji sniva već četvrt veka...

Žarko Solomun Žarac sa svojim remek delom koje je sam modifikovao po svom ukusu svojim vrednim rukama!

– Letim u Ameriku, a prvo odredište je Florida, i planiram da ostanem mesec dana.
Cilj mi je da sa rentiranim, odnosnto iznajmljenim motociklom, prošpartam istočnom i zapadnom obalom Floride,
i zaustaviću se kada brojač otkuca najmanje 10.000 milja – najavljuje Žarac.
Lokacija, koja će na njegovoj mapi puta imati poseban status, je Ki Vest, gde je čuveni pisac Ernest Hemingvej
provodio dane, pecajući i meditirajući. Krstariće i Alabamom, a ne isključuje mogućnost da ga put ponese i dalje.

Ali, od 10. do 19. marta zasigurno će biti na najvećem svetskom okupljanju motociklista u Dejtona Biču,
gde je već najavljeno tradicionalno učešće negde oko pola miliona bajkera i dva miliona posetilaca...
– Ovo mi je prvi odlazak u Ameriku, a želja da se nađem na najvećem skupu bajkera greje me već 25 godina
i sada je došlo vreme da ispunim svoj san – kaže Žarac, i obećava da će sa puta doneti čak 32 gigabajta foto i video zapisa.

Žarko Solomun Žarac sa svojim sinovima Nikolom i Ilijom

Žarac je nadaleko poznat po tome što je sam sklopio motocikl čoper sa najdužim vilama u Evropi,
i sa njim je prošao hiljade kilometara. Uspešan je i u inovativnoj reparaciji vojnih terenaca,
za različite terenske zadatke, a sa svojim vozilima, on i njegovi sinovi Nikola i Ilija, ali i supruga Savka, pobeđivali su i na najzahtevnijim takmičenjima.

Žarac se, kao vozač, oprobao i u vazduhu, leteći zmajem, u voznom parku ima i mali avion, čamac za brze vode…
U bašti je čak izgradio mini pistu, dvojica komšija su mu za tu namenu ustupili po komad zemlje
a jedan mu je velikodušno dozvolio da koristi njegov vazdušni prostor.
Bio je, i sada je, dobar domaćin stotinama bajkera sa raznih strana i u raznim prilikama,
ali i rado viđen učesnik desetina i desetina naših bajkerskih moto skupova.
Izvor: http://www.zrenjaninski.com/slobodno-vreme/elemirac-iznajmljenim-motociklom-sparta-obalom-floride
SREĆAN PUT I DOBAR PROVOD BRATE ŽARAC NA SVOM EPSKOM PUTOVANJU AMERIKOM NA 2 TOČKA *200
« Poslednja izmena: Februar 26, 2017, 06:58:50 posle podne MR.Čokanlija »
MAS JE JAK ONOLIKO KOLIKO SMO SVI MI ZAJEDNO JAKI!!!
PRATITE MOTO ASOCIJACIJU SRBIJE NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/MotoAsocijacijaSrbijeMAS