Oktobar 23, 2018, 04:55:37 pre podne

Autor Tema: Moje putovanje Apatin- Novi sad (ostao u Ratkovu, crko mi motor)  (Pročitano 337 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Andoni Zubizarreta

• Suvozac
  • *
    • MK PANTER APATIN
Moje putovanje Apatin- Novi sad (ostao u Ratkovu, crko mi motor)
« poslato: Oktobar 12, 2017, 11:51:05 posle podne »
Beše Sveti Ilija. Mom prijatelju krsna slava, u Novom Sadu živi. Reko sebi, eto meni prilike da zbiršem od kuće.  Kažem lepo ženi: "Daj mi lepo koji dinar, da idem na slavu motorom. Red je, prijatelji smo. Ion je meni bio na slavi.!
veli ona: " Ono kad se napio, pa zaspao ko svinja?! Zasro mi je tepih i fotelju. Pa, on je došao dan ranije i nije se mogao odvući kući."
-"Aman, on je došao na vreme, a ne dan ranije. Čovek je to, ljudina! Daj , bre, pare za gorivo i ne meljtaj!"
Is, ja znam kako treba sa ženom. Uglavnom, dade ona meni para za gorivo i poklon.
Odo ja na Beopetrolovu pumpu, a nije mi se dalo do Nisa, ovi imaju bolje gorivo. Vozim Intruder 750ccm, '88g. Super castum, bolji od Atilinog. Grmi ko Sveti Ilija, ali da ne bogohulim. Prvi semafor, krivina, prvo selo, ali.... drugo selo je Sonta, mora se malo na pauzu. Mora se! Ulgavnom, prešao sam ti ja tu već nekih 17, 18 kilometra, ne znam tačno. Pa, malo kod Leleta u kafanu, da se proljudika koja. Nisam hteo do Rahima, reko drugi ću put. Kad nje bilo potaman, kren'o sam dalje.
Sedoh na motor, a on neće da čukne iz prve. Opa, opa, opa, opa pogodi me ko iz topa! Iz treće upali. Odo' dalje. Carina, Bogojevo, pa onda ona još manja mesta pa,  Ratkovo. Pregrejo mi se motor. A u tri lepe. Koji mu je sad?! Stadoh u lad. Kako sam stao, tako ga više nisam upalio. E, a stao mi kod radnje, na ćošku kod Mikija Jawe. Čeprkam ja sa nekim klesštima po njemu, al' oš! Japanac je to. On kad radi, radi super, ali sad baš, trenutno i ne radi. I naleti neki tip na mene i odma ni reče, baš je dobro što ti se baš ovde pokvario motor. Tu odma živi Miki Jawa, on popralvlja motore. Kad mi to reče, meni nešto milo. Mislim se, koji sam ja srećnik i čime li sam to zaslužio, da mi se motor pokvari blizu Mikija Jawe.
Guram ja ono čudo, a on težak, a vruće. Bože, što jebilo vruće tada. Usapunjao sam se, ali dobro.... Gazda, gazda, ... dobar dan!.
-Dobar dan.
-Dobar dan. Miki Jawa?
-Ja sam.
Ma gledam onog čoveka, ne znam ga od ranije, ali rekao bi' da je on. Nekako mi liči na čoveka koji se zove Miki Jawa.
- Meni crko motor. Možeš li....
-Au, čoveče, meni danas slava. Dva sata je, sad će mi gosti.
Uzleteo se čovek, daje meni alat, on kuću sređuje, juri kolima, zove telefonom automehaničare. U Ratkovu postoji jbar još dva automehaničara. Jedan ima slavu, a drugi je kod nekog na slavi.
Vidim ja, neće valjati. Šta ću kud ću. Miki se čovek ubi pomažući i poštar iz sela se potrudio da pomogne, ali ništa. Gotovo. Zovnem ja Buvca da dođe mo mene, ima ona onaj kombi za unesrećene bajkere, Dođe Buvac, ja taman popušio cigaru, nisam još sebi došao ni pošo. Utovarismo motor.
Sedoh u kombi, a ovaj reče:" Idi, bre, stopiraj, staće neko." Mislim se oću.
Kad stvarno, stade čovek posle 20 minuta. Sedoh u kola, a ruka mi u džepu.... ostala mi još jedna cigara :))))))))))))))

Van mreže MR.Čokanlija

• Administrator
  • Ultimate Biker
  • *
  • Pol: Muškarac
    • Moto KLub Čokanlija na WEB-u...
Odg: Moje putovanje Apatin- Novi sad (ostao u Ratkovu, crko mi motor)
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2017, 03:53:27 posle podne »
Nadam se da je naš čuveni Intruder popravljen (i ja sam ponosni vlasnik istog 86-to godište) i da uskoro sledi nastavak putopisa...
MAS JE JAK ONOLIKO KOLIKO SMO SVI MI ZAJEDNO JAKI!!!
PRATITE MOTO ASOCIJACIJU SRBIJE NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/MotoAsocijacijaSrbijeMAS

Na mreži Zed Thunder

• Suvozac
  • *
  • Suzuki
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2017, 01:42:12 posle podne »
Da nije bobina?
A možda goriva nisi uso.

Van mreže Andoni Zubizarreta

• Suvozac
  • *
    • MK PANTER APATIN
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2017, 08:07:59 posle podne »
Anlaser, jbg. Nisam imao u sebe čekić i dleto inače bih ja to naman rešio :)
Sad radi ko Doxa, ali ladno....