Oktobar 19, 2018, 03:05:15 posle podne

Autor Tema: Dete na motoru zakon  (Pročitano 91 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• Suvozac
  • *
Dete na motoru zakon
« poslato: Maj 28, 2018, 07:40:57 posle podne »
Cao
Dali neko moze da mi odgovori na pitanje, imam Klinca od 9 godina i idemo na more Motorom, posto oboje imamo strane papire ja imam i stranu dozvolu za motor a i motor je na strane tablice i ja sam vlasnik, sad posto po zakonu u svajcarskoj dete moze nogama da dohvati i cvrsto stavi stopala na zadnje nozice samim tim i moze bez problema da se vozi na motoru. sta je sa srpskim policajcima i zakonom ako nas zaustave a dete nema 12 godine.
Dali ce oni postovati zakon zemlje iz koje dolazimo i recimo recicemo da u tranzitu smo kroz srbiju ili kako vec.
hvala na odgovoru

Na mreži MR.Čokanlija

• Administrator
  • Ultimate Biker
  • *
  • Pol: Muškarac
    • Moto KLub Čokanlija na WEB-u...
Odg: Dete na motoru zakon
« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2018, 09:46:42 posle podne »
Što se tiče Novog Zakon o bezbednosti saobraćaja, koji je u aprilu ove godine stupio na snagu,
predvideo je veće kazne za motocikliste, zbog nenošenja kacige i vožnje dece na dvotočkašima.
Kazne su sada od 100.000 do 120.000 dinara za vožnju deteta, mislim mlađeg od 12 godina.

Pretpostavljam da nema veze odakle dolazite i kakvi su važeći zakoni u zemlji u kojoj živite,
već da uvek morate poštovati zakone zemlje u kojoj se trenutno nalazite odnosno vozite - LINK:
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3023087/od-utorka-vece-kazne-i-za-motocikliste-za-dete-na-motoru-120000-ako-nemate-kacigu-10000-dinara
MAS JE JAK ONOLIKO KOLIKO SMO SVI MI ZAJEDNO JAKI!!!
PRATITE MOTO ASOCIJACIJU SRBIJE NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/MotoAsocijacijaSrbijeMAS

Van mreže Milos_gsxR

• Vozac
  • *
  • Pol: Muškarac
  • Suzuki gsxr 600 SRAD, Yamaha TDM 850!
Odg: Dete na motoru zakon
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2018, 06:20:27 posle podne »
Sigurno je morate postupati po zakonu Srbije, dete do 12 godina se ne sme da se prevozi na motociklu.. iz prve ruke.
Moto Asocijacija Srbije

*600 *200 *600