Septembar 19, 2018, 05:39:22 pre podne

Autor Tema: Tihomir Dosen ili Djuka Horeks  (Pročitano 1187 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Insomnia

• Gost
Tihomir Dosen ili Djuka Horeks
« poslato: Jul 11, 2008, 06:53:56 pre podne »
Evo izasao je zanimljiv tekst u listu "Politika" o jednom clanu moto kluba PANTER pa sam resio da to podelim sa vama...

Apatinac Tihomir Došen u svojoj kolekciji ima 12 motora starije generacije i priprema knjigu o razvoju moto-sporta

Apatin – Kolekcionar motora oldtajmera Tihomir Došen poseduje 12 vremešnih dvotočkaša, od kojih je najstariji proizveden pre šest decenija. Prvi motor je nabavio sa 13 godina i do sada je učestvovao na gotovo svim domaćim i međunarodnim susretima bajkera. Došen redovno nastupa i na takmičenjima vlasnika oldtajmera, gde je u klasi motora „prikoličara“ osvojio pregršt medalja i pehara.

– Takmičari se nadmeću u reli vožnji i spretnosti, a prilikom ocenjivanja se boduju i originalnost motora i vozačeve opreme – objašnjava za naš list Tihomir (41). – Uglavnom nastupam sa mojim najstarijim modelom BMW R-24 iz 1948. sa bočnom prikolicom, od kojeg ću pokušati da napravim repliku ratnog motora R-35, koji je nemačka vojska koristila u Drugom svetskom ratu.

Dvotočkaše popravlja i priprema za takmičenja uz pomoć prijatelja Josipa Kovačića. Iako je ponekad vrlo teško doći do rezervnih delova, većina Tihomirovih motora je u voznom stanju.

– Održavanje oldtajmera je skup hobi, pa je pored umeća često neophodna i velika snalažljivost da bi se vozilo restauriralo i osposobilo za vožnju. Moj najstariji motor sam pronašao sasvim slučajno, kod jedne bake u dvorištu, ali su nedostajali mnogi delovi koje sam potom morao naknadno da nabavim. U kolekciji trenutno imam i nekoliko modela iz dvadesetih i tridesetih godina prošlog veka koji nisu kompletni ili su u delovima – kaže naš sagovornik, dodajući da uskoro namerava da objavi knjigu o razvoju moto-sporta u Apatinu od 1925. godine.

Pokazuje nam svesku sa izbledelim fotografijama i podacima o prvim apatinskim motoristima.

– Materijal je spreman za štampu, a knjiga će uz mnoštvo interesantnih podataka do kojih sam došao biti ilustrovana sa najmanje 300 fotki o starim motorima i njihovim vlasnicima – naglašava Tihomir.

Van mreže Rendi

• Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
Odg: Tihomir Dosen ili Djuka Horeks
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2008, 02:42:05 posle podne »

POSEDUJEM SLIKE IZ APATINA  SA MOTOSUSRETA 1995 GOD KADA JE ZVONCE SA DRUGOVIMA ORGANIZOVAO MOTOSUSRET POZDRAV DJUKI I SVIM APATINSKIM BAJKERIMA

olja

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2008, 02:08:19 posle podne »
A ja sam tada bila mala (Zvonce je čujem u BG). A Djuka se pojavi tu i tamo, kad ga žena pusti ;D

Van mreže Rendi

• Ultimate Biker
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2009, 04:47:42 posle podne »
Zvonce se ozenio u Beogradu za zenu koja je majstor tetovaze i imala je lokal u Skadarliji

Van mreže Rendi

• Ultimate Biker
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2009, 04:49:20 posle podne »
Djuku sam video predprosle godine na skupu u Apatinu a sve se redje vidja okolo