Januar 18, 2018, 04:43:52 posle podne

Autor Tema: BRACO,MOLIM VAS...  (Pročitano 11919 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MAGNUM

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Muškarac
  • HARLEY DAVIDSON-MAGNUM CUSTOM
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2008, 01:49:29 posle podne »
dexxteru svaka cast na videu.ne da je samo poucan vec je zastrasujuci.
na dosta moto skupova organizatori postave video bim,pa kad je vec
tako,ovaj video pustati preko bima na skupovima,zaista govori ne hiljadu
vec milion reci.za mlade bajkere pouka kakva se recima nepostize...
MK SPID

Van mreže shorty

• Moto Manijak
« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2008, 08:23:00 posle podne »
Drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu! (svaka cast druze)
Nije u pitanju samo nasa voznja vec i mnogi takozvani vozaci koji nisu smeli da voze po snegu pa cim grane sunce tuku po gasu za sve pare.
A sto se hladnog asfalta tice: danas sam namestao topove kod komsije koji je sto metara od mene. Kada sam pressaltao iz druge u prvu i blago pustio kvacilo zadnji tocak je ostavio mali trag na putu.
cuvajte se da bi smo se vidjali i druzili!
ili zivish rock `n` roll ili ne znah shta je to

XXX

• Gost
« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2008, 12:56:30 posle podne »
Svaka cast za temu, treba da je sticky u svakom delu foruma.

Izabrao sam da moj prvi ozbiljan post, osim predstavljanja, bude u ovoj temi. Da stavarno uradimo nesto po pitanju bezbednosti. Ako treba i skolu da formiramo.
Na neke forume nisam hteo da se prijavm, zbog neke lose atmosfere, malo vise licemerja, narocito po pitanju bezbednosti. Svi znaju, svi upozoravaju, a mnogi su povredjeni ili jos gore.

Prosla godina je bila CRNA. U saobracaju je postignut prosek od tri zrtve dnevno. Na povredjene niko ne obraca paznju, vise, situacija je dosegla minimum.
Ne kazem dno, ne znamo sta nosi ova sezona. Kako je pocelo, nece biti siva, sigurno, ako se nista ne preduzme.

Cesto sam kolima u saobracaju, u zadnjih par )lepih) dana, video sam dvadesetak motorciklista. Pola pola. Takav je odnos. Jedan manji broj je bio sa punom opremom, neki su bili zadovoljni sa zastitom gornjeg dela, ali dobar broj je uzvalo sa idiotskim kapuljacama, reperskim.

Ocigledno da kultura, tehnicka i opsta, ne dotice mnoge. Svako gelda svoja posla, moze da nazove nekoga ludakom ili ne, ali to nije resenje.

Mislim da bi, kao moto zajednica, uzivalaca u "luksuzu" voznje i stvarnog uzivanja u druzenju i voznji motora, trebali da pocnemo da izopstavamo svojeglave, ignorante bezbednosti, forsiranja kres rocketa u saobracaju, vilije na prednjem i zadnjem u spicu guzve, nenosenje kacige.

Takav "put" nije mozda jedini, ali se nesto mora uraditi. Da ne bude "da, da, ma daaa, obavezno kaciga" na forumu, a onda na 400m seoskog puta istrci zec, pa da zalimo i zelimo brz oporavak, ili nedaj boze ripujemo.
Da se nateramo, kao sto i motor naterujemo u  neke rezime, uz pistanje i zvizdanje, ali naterano

Da polako zaboravljamo obicaje, lose, da navlacimo bar kacigu kao gace, retko ko izlazi bez gaca na ulicu, i uglavnom je izopsten, i uhapsen.

Mislim da sami treba da "kaznjavamo", kako mozemo, one sto se protive zdravom razumu. I da shvatimo da nismo "fandjo" vozacka nacija, jako slabo "radimo" taj posao, i na 2 i na 4 tocka.

Pozdrav

kikiriki

• Gost
« Odgovor #18 poslato: Januar 30, 2008, 10:50:17 pre podne »
tema je vrhunska. Strasno je to sto nenosimo kacige kako bi nas neka slatka devojcica videla ili slicno. Zivot je jedan, put na onaj drugi svet je kratak i tu je odmah pored nas. Ako promasis skretanje i krenes njime, to je to. Samo malo treba!!! Pamet u glavu. MOTOR BEZ KACIGE JEDNOSTAVNO NEIDE!!!
Pozdrav

Van mreže MARKO FAMILIJA

• Vozac
  • *
« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2008, 08:13:28 posle podne »
SUVISNO JE BILO STA RECI POSLE ONIH SLIKA ! MORAMO SE PAZITI OD DRUGIH ALI JOS VISE OD NAS  SAMIH! NEK NAM JE BOG U POMOCI ! 
« Poslednja izmena: Februar 05, 2008, 12:12:31 pre podne MARKO FAMILIJA »

Fly Killer

• Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2008, 04:32:52 posle podne »
KAO DA CITAM SVOJE RECI...SVAKA CAST...KOD PRAVIH BAJKERA NEMA RAZLIKE U GODINAMA...VAZNO JE STA IMAS U SRCU I DA LI VOZIS ZBOG SEBE ILI DRUGIH.  Ja sam kacigu i full opemu kupio skoro 8 meseci pre motora...koja je pojenta da glumim mangupa kada keva svakog momenta moze da dodje i da mi sa lopaticom skuplja sa sfalta. Ja sam imao vec 2 udesa...oprema me je spasila...niste svesni oni koji nisu imali udes koliko se to sve brzo odvije i koliko adrenalin u tom momentu skoci.  Cuvajte se braco...ako ne zbog sebe ..onda zbog onih koji vas vole.

Vas X
[/quote]

Eh Bikeru da svi misle kao ti svet bi nas video,PROBLEM JE U TOME STO MI NEMAMO KULTURU SAOBRACAJA da li to bilo kod auta,kamiona ili da ne pricam o motorima.
Vazno je da nas Cice Mice vide a sada kakve gume imamo,kocnice,iskustvo to nije vazno.

Sta mogu da kazem da kada krenete da vozite posle zimskog period pazite!
Vremenske prilike su jos hladne da ne pricam o gumama koje nemaju dovoljan kontakt,koncetracija nije jos ojacala,drugi ucesnici ne racunaju na nas itd...
 sto je vec receno, i nadam se da ce MAS,ako ne sada uskoro malo doprineti da se nas narod opameti po pitanju moto vozaca kod nas...
Vidim imamo silne klubove a niko nista ne radi po tom pitanju, osim pijancenja, igri itd, ne kazem sve je to ok ali zasto uvek moramo da citamo vesti u CRNOJ HRONICI i zasto se na veliko pise po novinama kako su motoristi kakvi jesu...
i ja volim da dam po gasu ali znam gde i kada, ne na Uscu, Kneza Milosa ili po Sapcu da me svi gledaju i krste se...

Sry malo sam se zaneo uvek mi tako dodje kada citam ovako nesto....

urke

• Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 05, 2008, 11:17:17 posle podne »
Rodi me majko srećnog i baci me na đubrište,jebiga nije ni to rešenje,ali nema smrti bez sudnjega dana,a taj dan kad dođe ne spase te ni jedna oprema,mada ne treba istraživati količinu sreće koju poseduješ.
Ko se čuva i Bog ga čuva.
Ja sam sveštao nekoliko svojih motora u crkvi,ali mi pop nije dao garanciju koliko traje.

felony

• Gost
« Odgovor #22 poslato: Februar 06, 2008, 09:48:33 posle podne »
Citat
Ja sam sveštao nekoliko svojih motora u crkvi,ali mi pop nije dao garanciju koliko traje.
Hahaa, koji si ti lik.

paperinos

• Gost
« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2008, 11:18:32 posle podne »
Pa ne pita se za sve bog....ima tu i djavo udela...a sa njim nesto nema gosn popa kombinaciju.

Shixman

• Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 24, 2008, 10:41:46 posle podne »
jtreba se zapitati.da li voziti go motor od 10000e ili motor od 5000e ali sa odgovarajucom opremom,nazalost oprema nas ne moze uvek zastititi ali moze da drasticno smanji posledice.
ne slazem se sa ovim malo 10000e ili 5000e, drug mi je pao sa automatika od 200e, slomio vilicu,ruku,skocni zglob i izderao kicmu. Naravno nije imao nikakvu opremu,ali ziv je. Problem je sto neki ljudi potecnjuju  motore... Ako imas 49 ccm, znaci da ne treba da nosis kacigu ? Problem je sto, mnogi misle da treba da vozis brzo da bi poginuo.

Van mreže VICTORY

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Žena
« Odgovor #25 poslato: Mart 04, 2008, 06:38:24 posle podne »
pokusaj da pomognes sebi jer ko se cuva i ne izaziva sudbinu i BOG GA CUVA
ko je iskusio zna o cemu govorim

XXX

• Gost
« Odgovor #26 poslato: Mart 05, 2008, 03:42:52 posle podne »
Izgleda da apeli ne vrede. Ovih par lepih dana, od deset na tocku, samo 3 sa kacigom, istina i komplet opremom. Ostali...nekako vazni..prkosni...izgleda da ce crna hronika da se prosiruje >:(

Van mreže VICTORY

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Žena
« Odgovor #27 poslato: Mart 05, 2008, 05:00:40 posle podne »
NEMOJ TAKO CRNO XXX-e

Voja

• Gost
« Odgovor #28 poslato: Mart 05, 2008, 07:31:00 posle podne »
Nemoj baksuzirati...
Ja se nadam da se hronika nece puniti porukama!
Ali upravu ste svi!
Kaciga glavu cuva!!!

XXX

• Gost
« Odgovor #29 poslato: Mart 06, 2008, 12:25:54 pre podne »
Ocigledno mnogo toga nema veze sa mojim zeljama.
Kada bi pomoglo da svakih 1000 postova spasi jednu glavu samo od cvoruge, ja bih pisao..

Medjutim, neki su trajno mentoli, pobunjenici protiv necega, tako da ce biti kako bude..nevezano za pricu, samo sam konstatovao stanje...

BTW, ne baksuziram ja, zna se ko vuce djavola za rep...