Decembar 12, 2018, 10:50:50 pre podne

Autor Tema: odrzavanje akumulatora (bojle citaj tekst nego da das 50 evra)  (Pročitano 13790 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

djera

• Gost
Odg: odrzavanje akumulatora (bojle citaj tekst nego da das 50 evra)
« Odgovor #20 poslato: Maj 04, 2009, 09:02:17 pre podne »
Jednom sam kupio Vartin akumulator 60e + kiselinu 10e i voleo sam ga mazio pazio skidao preko zime držao u sobi redovno kontrolisao nivo tečnosti i trajao je tri godine,posle toga kupio sam naj jeftiniji koji sam našao 25e sa sve kiselinom čak manje amperaže i nisam ga skidao preko zime ,dolivao sam česmovaču umesto destilovane vode kad se isprazni stavljao na brzo punjenje ... i on je trajao 2,5 godine.
Nemojte ovo shvatati ozbiljno , možda sam ja lud.

strasilo

• Gost
« Odgovor #21 poslato: Maj 04, 2009, 05:17:05 posle podne »
evo samo da kažem kako je stvar kod mene ...

otkako sam kupio akumulator (prije 3,5 godine) stavio sam ga na motor i nisam ga do sad još skidao ... (ustvari  jesam kad sam čistio filter zraka, ali kako sam ga skinuo, tako sam ga i vratio) .... jednom u dva mjeseca (možda i tri) pregledam nivo tekućine u njemu i redovno moram nadosuti koji dcl destilirane vode... do sad sam mu sipao sigurno litru ... jednom ili dvaput sam ga prikopčao na pola sata-sat na punječ jer mi je ostao kontakt i svjetla ga izvukla do kraja ....

akumulator evo i danas radi ko beba.... motor pali na zub dva (toliko mu je ostalo s obzirom na godine  ;D )

Van mreže Boban

• Moto manijak u usponu
  • Africa RD07
« Odgovor #22 poslato: Maj 04, 2009, 05:47:12 posle podne »
Evo i moje iskustvo: kupio sam akumulator prije godinu dana. Posto je stari jos davao znake zivota, nisam zurio da stavim novi i malo po malo...prodje godinu dana. Stavio sam novi i....ponasa se kao stari. I gore cini mi se. Ne drzi struju uopste. Eto. Da crknes.

Liberty

• Gost
« Odgovor #23 poslato: Decembar 09, 2009, 01:33:28 posle podne »
Koji su akumulatori najbolji 12V 4Ah?Motor je husqvarna sms 125...Hvala unapred

Liberty

• Gost
« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2009, 12:37:17 pre podne »
? ? ?

Van mreže CADILLAC

• Vozac
  • *
  • Pol: Muškarac
  • BMW BoxerClub Pancevo
« Odgovor #25 poslato: Avgust 23, 2010, 11:32:42 pre podne »
PUNJAČ CTEK MULTI XS 3600 12V

CTEK punjači su potpuno automatski punjači koji analiziraju, popravljaju, pune i održavaju sve tipove olovnih akumulatora.

Ima 4 faze punjenja: odsumporavanje, punjenje, završno punjenje i pulsno punjenje u svrhu održavanja na 95-100% napunjenosti. zahvaljujući mogućnosti odsumporavanja akumulatora strujnim impulsima moguće je da se akumulatori za koje mislite da im je prošao radni vek ipak vrate u život.Potpuno automatski punjač u 4 stepena
    *
      Namenjen za punjenje olovnih akumulatora (WET, MF, GEL i AGM) od 1,2 Ah do 120 Ah
    *
      Impulsno punjenje u svhu održavanja produžuje vek trajanja akumulatora.
    *
      Puni čak i potpuno ispražnjene akumulatore. Impulsno punjenje smanjuje količinu sulfatnog oksida u akumulatoru.
    *
      Tri jedinstvena načina punjenja za upotrebu kod malih, velikih akumulatora i poseban hladni način koji je prikladan za AGM akumulatore
    *
      Niska struja pražnjenja, neosetljiv na nestabilnost napona (radi na naponu od 170-260 V)
    *

Punjač može biti spojen na akumulator mesecima - idealan za sezonska vozila
      (motocikli, skuteri, plovila itd.)
    *

-Imam ga ,ODLICAN je,vredi svaku paru,pogotovu ZIMI ! -
BMW BoxerClub Pancevo

Van mreže CADILLAC

• Vozac
  • *
  • BMW BoxerClub Pancevo
« Odgovor #26 poslato: Avgust 23, 2010, 11:35:11 pre podne »
BMW BoxerClub Pancevo

Van mreže miskoR6

• Dobar Vozac
  • **
  • R6 ni za drugi 6
« Odgovor #27 poslato: Novembar 13, 2012, 09:26:39 posle podne »
Ja imam fabricki akumulator na yamahi. Evo ga 7 godina... :)
Ispred krivine zavrni gas-to ti je jedini spas!

Na mreži MR.Čokanlija

• Administrator
  • Ultimate Biker
  • *
    • Moto KLub Čokanlija na WEB-u...
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 30, 2014, 04:26:26 posle podne »
Imati garanciju na kupljen akumulator ne znači da ga možemo mirno ostaviti na motoru do proleća!

Obično, na proleće, motocikl neće upaliti na takav akumulator (iako smo ga novog kupili u toku sezone).
Da bude gore, postoji mogućnost da se toliko ispraznio i da u potpunosti postane neupotrebljiv.
Proizvođač i uvoznik daju garanciju u zakonskoj obavezi od 2 godine. Kada kupite nov akumulator obavezno pročitajte pod kojim uslovima vam se garantuje besprekoran rad od 2 godine.

Sa pravom se zahteva obavezna provera na 6 meseci jer to je još uvek rok kada se akumulator može dopuniti i „spasiti“ ukoliko nije adekvatno korišćen. Naravno mnogima od nas je problem setiti se mnogo bitnijih datuma,
a kamoli produženja garancije za akumulator na svakih 6 meseci. Zato pokušajte sami da ga sačuvate onda kada ga se setite i kad dobijete vreme.

Nedovoljno je skinuti akumulator i uneti ga u toplu prostoriju.
Bez obzira, njegov napon opada svakog dana kada se ne koristi tj. ne dopunjava.  Zato ga morate dopunjavati svakih mesec-dva.
Mnogi po najvećoj zimi pale svoje motocikle, najčešće zbog dopunjavanja akumulatora, a i zbog agregata. Moje mišljenje je da to treba izbegavati. Pre svega ako već upalite motor po najvećem mrazu (i zagrejete ga dovoljno) onda ga nemojte gasiti nego ga (po tom istom mrazu kad ste znali da ga upalite) i provozajte par krugova. To je opterećenje koje„prija“ ventilima, ulju, menjaču,  auspuhu iz kojeg se istera garež i kondenzacija itd...
Sa druge strane dodatno puno oterećujete akumulator koji nije dopunjavan 2 meseca. Tako da ni njemu ne prija teško paljenje hladnog agregata i dopunjavanje od 5-10 minuta posle toga mu je nedovoljno.

Rešenje je u malim punjačima sa malim strujama. Koštaju od 1500 do 3000 RSD i sasvim su dovoljni da sačuvaju akumulator preko zime. Možete podeliti troškove sa još nekim prijateljem i na smenu par puta preko zime ga koristiti. Postoje i oni „pametniji“ punjači koji povremeno „prazne“ akumulator (pobuđuju ga) pa ga zatim pune. Ipak njihova cena je znatno veća i u odnosu na cenu akumulatora se postavlja pitanje isplativosti.
 Istina,  pobuda (povremeno manje opterećenje, pražnjenje) je dobra za akumulator i njegovo održavanje ali to možete postići sa povezivanjem i povremenim  paljenjem sijalice za štop svetlo na primer...(10-15 sekundi)
 I na kraju još jedan savet: Ukoliko dugo niste palili, prvo paljenje motora s proleća izvedite pomoću startera ili jednostavno kablovima premostite sa auta.Bez obzira da li ste dopunjavali akumulator ili ne. 
Motor će upaliti lakše, nećete preopteretiti akumulator, sačuvaćete svećice...
Savet majstora sa moto berze.
MAS JE JAK ONOLIKO KOLIKO SMO SVI MI ZAJEDNO JAKI!!!
PRATITE MOTO ASOCIJACIJU SRBIJE NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/MotoAsocijacijaSrbijeMAS

Van mreže Mladen Bosnic

• Suvozac
  • *
« Odgovor #29 poslato: Mart 14, 2016, 12:22:49 pre podne »
Akumulatori se najbolje odrzavaju procesom desulfatizacije, evo jednog korisnog sajta koji objasnjava sam proces regeneracija(revitalizacija, reparacija) baterija procesom desulfatizacije.
www.dealservice.rs