Avgust 18, 2018, 08:20:31 posle podne

Autor Tema: Moto berza u Djusinoj BGD  (Pročitano 1225 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Rendi

• Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
Moto berza u Djusinoj BGD
« poslato: Novembar 02, 2009, 04:45:10 posle podne »
Juce sam posetio berzu kod Nikse u Djusinoj ulici nase staro sastajaliste. Bilo je malo izlagaca valjda sto nije sezona. Osim Bosketa i Sube bilo je samo par njih deo prostora su zauzeli prodavci diskova i LP ploca.Drago mi je sto sam se video sa starim drustvom Spaletom ,Popom,Bugijem ,Niksom ,Ivom Belamaricem i sa jos nekim serviserima da ne nabrajam vise. Popismo po malo i druzismo se lepo kao i uvek.

Van mreže KAWASAKI ZR 500 A

• Vozac
  • *
  • Motor,Vespa ET4 125ccm,predhodno KAWASAKI ZR 500 A
Odg: Moto berza u Djusinoj BGD
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2009, 06:40:22 posle podne »
sa svime se slazem samo me malo cudi ta konstatacija da je bilo malo izlagaca...
pored gore nabrojenih Shube i Bosketa...bio je i Sinisa,Pedja,Dule sa majicama sa moto motivima,takodje je bilo i par ljudi koji su izneli svoje privatne stvari izvijavam se ne znam im imena ...sebe ne bih da racunam...
takodje ova ista postava je vec ovakva od prosle godine...
Bolje je pitanje sto su neki prodavci prestali da dolaze dal zbog losih uslova ili pak zbog malog odziva i nezainteresovanosti ljudi za Berzu...
Raja iz Mladenovca ne dolazi od prosle godine,Boban iz Panceva i vise od toga,Valjevac-Talijan kako kad a i realno daleko mu je a nekad se desi da ne otplati ni put,Mikica iz Pozarevca isto tako,liko koji radi IXS na bubanj potoku i im,a radnju u Borskoj nema ga isto od prosle godine...
Tacno je da je prodavaca u zadnje dve godine bilo vise...ali ko prati desavanja i redovno dolazi zna da se iovi pomenuti ne pojavljuju vec dugo....
Rendi bar bi ti to trebao da znas pa na skoro svaku berzu dodjes...kazem pitanje je zasto ih nema tj, zasto vise ne dolaze...a znam da se svaki od njih  dalje bavi istom prodajom...

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2009, 08:52:12 posle podne »
 Ja sam sa Italijanom redovno dolazio na berzu, retko koju sam propuštao i sve ljude znam koji izlažu tj. prodaju robu. Prodaja strašno slabo ide i verovatno je to razlog nedolaska prodavaca. Imam utisak da ljudi više dodju da se vide i druže, nego da konkretno kupe nešto.

Van mreže Rendi

• Ultimate Biker
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2009, 10:56:39 posle podne »
Ja sam sa Italijanom redovno dolazio na berzu, retko koju sam propuštao i sve ljude znam koji izlažu tj. prodaju robu. Prodaja strašno slabo ide i verovatno je to razlog nedolaska prodavaca. Imam utisak da ljudi više dodju da se vide i druže, nego da konkretno kupe nešto.

Potpuno se slazem sa tobom verovatno je prodaja opala ali je lepo doci videti se sa drugovima sa kojima se nevidjas na skupovima jer mnogi od njih koji dolaze tamo ne idu na skupove.

• Vozac
  • *
« Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2009, 08:43:36 posle podne »
Potpuno se slazem sa tobom verovatno je prodaja opala ali je lepo doci videti se sa drugovima sa kojima se nevidjas na skupovima jer mnogi od njih koji dolaze tamo ne idu na skupove.

slazem se sa obadvojicom...berza i jeste prvenstveno osmisljena da se ljudi vide i druze...Rendi to najbolje zna...pa je pocela kao razmena ja tebi gumu ti meni far itd...a tekje poslednjih par godina dobila komercijalni karakter...
ali ljudi koji dolaze ocekuju mozda da ce da vide mali sajam kao sada ima tu dosta prodavaca-izlagaca pa ce svasta naci...ponuda je takva kakva je i glupo ju je komentarisati...pa ko hoce neka ide u radnju pa neka kupi ako imamogucnosti para ili ako iam to uopste sto trazi...
na motoskupovima je malo drugacija slika jer tamo dodju i izlazu i ljudi koji imaju radnje u svojim gradovima i ponuda jesigurno veca ali i poseta je desetostruko veca, a samim tim i prodaja odnosno kupovina...

uglavnom ja sam za druzenje na prvom mestu a ako se nesto proda proda ako ne svakako se upoznaju novi ljudi sto je najbitnije....

Van mreže Raja

• Nedostizni Vozac
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2010, 08:23:09 pre podne »
Ta mu berza dodje vise kao cvecara grupe TNT, sve sami Grunfovi,i otpad raznih sorti. ;D  ima nekih moto delova za koje samo najhrabriji mogu da pomisle da su ispravni i da vrse funkciju.ali nikad se ne zna,ja sam bio svega dva puta i shvatio sam da tamo za mene nema robe.
Ambijent je ludilo,memla kida nozdrve a ima likova koji su bas slikoviti.
I ja neidem vise tamo ali mi se sve cini da ti nisi bio tamo.Ljudi koji tamo dolaze su sve samo nisu otpad raznih sorti.Da kafic u kojem se sedi nije memla koja kida nozdrve je dokaz da kafic radi toliko godina.O asortimanu opreme,pa mislim da je mnogo veca nego u prodavnicama jer tamo ima samo ono sto vlasnik nabavlja a ovde vise vlasnika pa i mnogo razlicite opreme.Od polovnih vrh jakni do odlicnih trkackih kombinezona koje nemozes bas cesto videti po radnjama.Nemojmo biti toliko strogi u ocenama,daje laznu sliku.

• Vozac
  • *
« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2010, 01:29:07 posle podne »
ta berza je pre par godina bila jedini izvor gde se moglo naci nesto od opreme...sada kada na svakih 100m imas kineske kacige naravno da nekima nije interesantna ali sta je tu je...ne kazem da ce se ugasiti ali nece se ni razvijati kao pre...Raja je prvi dokaz posto je jedan od petorice prodavaca koje ja licno znam a vise ne izlazu u Kuglasu...

Van mreže grunf014

• Bajker Bez Granica
  • Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter
    • M.K.Valjevo
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2010, 08:46:11 posle podne »
Jedino sto mogu reci jeste da je "Kuglas" bilo, i bice kultno mesto u koje rado svratim svaki put kada me vetar nanese u BG. Jos ako su Bugi i ostatak ekipe tu... ZURKAAAA!
4 TOCKA SLUZE ZA PREVOZ TELA- 2 SU ZA DUSU!!!

• Vozac
  • *
« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2010, 01:59:59 posle podne »
ma da jeste kultno mesto ali kultno mesto je i ono mesto koje je i poseceno...primer je sto je u Kuglas pre par godina dolazilo dosta vise ljudi...razlog nedolaska nekih od njih je njihova stvar...ali tuyno je videti da na kultno mesto ne dolaze mladji noviji bajkeri koji ili nisu culi za kultno mesto ili ga jednostavno ne smatraju kultnim...
Slicna situacija je sa Uscem i Mad Maxom na koji redovno dolazi standardna ekipa ali ko pogleda videce da ima vise motora vikendom ispred jednog kafica u STR Bana nego na Uscu za ceo vikend....
E o tome ja pricam...a razloga za nedolazak ili slabu informisanost novih bajkera moramo da potrazimo na nekom drugom mestu...
Uglavnom Kuglas jeste Kultni ali za ljude iz jednog perioda...i za iste ce uvek biti kultno mesto...tu nema price....