Oktobar 18, 2018, 07:00:00 pre podne

Autor Tema: Protestna vožnja motociklista Srbije 17.04.2010god  (Pročitano 40702 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Squi

• MK Uzice
  • Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
  • Rade-Squi
Protestna vožnja motociklista Srbije 17.04.2010god
« poslato: Mart 29, 2010, 09:48:19 posle podne »
                              Protestna vožnja motociklista Srbije

Na sastanku UO MAS-a u Lazarevcu 03.03.2010god doneta je odluka da se ako za to bude potrebe oragnizuje protestna vožnja u cilju skretanja pažnje javnosti i državnih institucija na naš zahtev za ukidanje ili značajno smanjenje poreza na upotrebu motornog vozila.

Uzimajući u obzir da se sezona približava i da će najbolje vreme za protest biti upravo pred sam početak vozne sezone odlučeno je da protest bude 17.04.2010god kad će se članovi Moto Asocijacije Srbije zajedno sa ostalim kolegama motociklistima i drugim pristalicama uputiti u protestnu vožnju Begradom ka Skupštini  i Ministarstvu finansija.

U ovoj temi možemo da diskutujemo o načinu protestne vožnje,vremenu za početak protesta i mestu okupljanja i što je najbitnije kako okupiti što veći broj motociklista kako iz unutrašnjosti tako iz Beograda jer koliko sam pratio spiskove za prijavljivanje učesnika broj prijavljenih je daleko ispod 500 a to je nedovoljno da bi nas neko ozbiljnije doživeo.

Apelujem prvo na moto klubove u MAS-u a onda i na sve ostale klubove i samostalce da svojim članovima, kolegama što pre iznesu detalje zahteva i vreme protestne vožnje kako bi blagovremeno okupili što veći broj učesnika u protestu.

« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 11:18:05 posle podne Squi »

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
Odg: Protestna vožnja motociklista Srbije 17.04.2010god
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2010, 10:47:24 posle podne »
JEEEEEEE !!!!!!!!!!  e posto imamo teme sa spiskovima a imamo i nacrt predloga dodajte se na spisak da vidimo neku pribliznu cifru ucesnika u protesnoj voznji
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 11:18:23 posle podne Squi »
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

gordanmg

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2010, 11:28:29 posle podne »
"Budjenje ranog proleca" *71 *71 *71 *71 *71 *71 *71 *71 *71 *71 *71
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 11:18:39 posle podne Squi »

Van mreže vudu

• Ultimate Biker
  • YAMAHA FJR 1300A
« Odgovor #3 poslato: Mart 30, 2010, 12:06:57 pre podne »
 Aiiiiiii fatamorgana  ;D ;D ;D
« Poslednja izmena: Mart 31, 2010, 11:19:02 posle podne Squi »
VALJEVSKA PODVALA

dalmatinac

• Gost
Odg: Protestna vožnja motociklista Srbije 16.04.2010god
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2010, 12:54:13 pre podne »
Mislim da ce nas biti i previse jer treba stati na kraj ovoj otimacini para od ovog naroda. Bar u pogledu poreza na takozvani luksuz

Van mreže sasafilipovic

• Suvozac
  • *
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2010, 01:01:29 pre podne »
Mislim da je taj petak radni dan, ako može da se zakaže protest za pre podne pa da uopšte ne razmišljam o polasku za BG. Organizatori ovoga verovatno su uzeli u obzir da veći deo ovog stanovništva negde radi, a radnim danom (zašto li se tako zove?) se obično radi, barem do 15:00. A do Beograda se putuje vazda...  tako da... srećno sa protestom!

Van mreže jager

• Vozac
  • *
  • Honda Africa Twin RD07
« Odgovor #6 poslato: Mart 30, 2010, 01:05:30 pre podne »
Bilo bi dobro da se okupljanje pomeri za jedan dan, da bude subota, ako je ikako izvodljivo. Meni nije problem, ali mnogim nebeogradjanima ovo može biti vrlo bitan razlog nedolaska...
Okupljanje bi (logično) trebalo da bude na nekom mestu svima poznatom, čak i nama van Beograda, a koje može da primi sve pridošle motore (Ušće?) Početak okupljanja najranije oko 10h, zbog nas iz drugih gradova.
Ono što smatram izuzetno bitnim, a da nas ljudi dožive ozbiljno je sledeće:

- Svi moraju imati položenu A kategoriju ukoliko će voziti motor preko 50cc
- Svi motori moraju biti registrovani
- Svi moraju nositi kacige (poželjno full oprema)
- Vožnja strogo poštujući saobraćajna pravila (max 50 km/h, bez provlačenja, u cik-cak formaciji, držeći rastojanje i zauzimajući kolovoz u dužini automobila
- I najvažnije: bez točkarenja, turiranja, pucanja i ostalih vidova neprimerenog ponašanja.

Ovo poslednje je zaista izuzetno bitno. Očekujemo solidnu medijsku pažnju, a mala grupa od par "pucača" može baciti ozbiljnu ljagu na celu akciju. Kamere će prosto vapiti za ovakvima, pa će mediji jedva dočekati da nas prikažu kao gomilu divljaka i necivilizovanih ljudi. Opšte prihvaćeno mišljenje o bajkerima je da smo masni, prljavi i nasilni. Pokažimo da to nije tačno ...

Van mreže zlajabgd

• Nedostizni Vozac
« Odgovor #7 poslato: Mart 30, 2010, 01:07:21 pre podne »
Mislim da je taj petak radni dan, ako može da se zakaže protest za pre podne pa da uopšte ne razmišljam o polasku za BG. Organizatori ovoga verovatno su uzeli u obzir da veći deo ovog stanovništva negde radi, a radnim danom (zašto li se tako zove?) se obično radi, barem do 15:00. A do Beograda se putuje vazda...  tako da... srećno sa protestom!

daj predlog a ne samo da kukas

subotom i nedeljom protesna voznja nema efekat kao radnim danom,a da se pravi po noci nema svrhe.....

evo tako stoje stvari,

Van mreže sasafilipovic

• Suvozac
  • *
« Odgovor #8 poslato: Mart 30, 2010, 01:21:17 pre podne »
Kakav predlog da dam? Donešena je odluka o datumu održavanja, a ne predlog o datumu održavanja. SUtradan 17.04. je sednica mas-a znači pada u vodu i subota... Trebalo je to organizovati ozbiljno... Jednom ako se zahebe, posle toga niko neće ni da dolazi takve proteste.
Ako već hoćeš predlog, evo ga. najbolje je da se organizuje onda kad je moto skup u beogradu, pa kad pola Srbije dođe možda će i da nas shvate ozbiljno.
Ovako šaka bajkera je napravila gužvu u saobraćaju, silna stvar.
Koliko je pametno radnim danom namerno praviti kolaps u gradu, neznam. Mislim da je vikend mnogo bolji, ali sve je to samo tralala. Već je odlučeno, zar ne?

Van mreže zlajabgd

• Nedostizni Vozac
« Odgovor #9 poslato: Mart 30, 2010, 01:24:46 pre podne »
Već je odlučeno, zar ne?

ne znam,procitao sam kao i ti u prvom postu,kad pada taj skup u bgd

Van mreže jumbo

• Dobar Vozac
  • **
    • najletovi.rs
« Odgovor #10 poslato: Mart 30, 2010, 07:40:16 pre podne »
  Da li se za taj dan predvidja i predaja prvog zahteva?

Van mreže Husar - MC DeWheels

• Dobar Vozac
  • **
« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2010, 09:02:13 pre podne »
Prošle godine protest je takođe bio u petak i relativno je bio neuspešan. Poučeni tim iskustvom zaista ne bi trebali organizovati protest radnim danom. Za protest nije bitno što je vikend mada je i subota u neku ruku radni dan ( sem subotara :)) kojih medju nama baš i nema mnogo ). U petak neće doći ni 20% onih koji bi došli. Lično sam za SUBOTU... u petak sigurno neću doći. Trebalo bi pomeriti ili skupštinu MAS-a ili protest a bilo bi logičniije da skupština bude pomerena za 10. april a protestno okupljanje za 17. april. Skupština bi trebalo da se objavi kao obavezna a akcenat da se stavi na organizaciju protesta. Na okupljalištu bi trebalo postaviti i razglas zbog održavanja govora. Ove nedelje bi trebalo zasuti mailovima obaveštenja medije i nadležne institucije. Još ima vremena za to...
nosim rock'n'roll u srcu kilometre osvajam

Van mreže zzz

• Dobar Vozac
  • **
« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2010, 09:33:53 pre podne »
Ja takodje necu moci da prisustvujem ako je u pitanju petak pre 16h, kao ni par mojih prijatelja koji bi sigurno dosli.

Ako bude subota ili barem petak popodne, sigurno dolazim.

Van mreže Dexxter

• Ultimate Biker
« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2010, 09:38:58 pre podne »
Bilo bi dobro da se okupljanje pomeri za jedan dan, da bude subota, ako je ikako izvodljivo. Meni nije problem, ali mnogim nebeogradjanima ovo može biti vrlo bitan razlog nedolaska...
Okupljanje bi (logično) trebalo da bude na nekom mestu svima poznatom, čak i nama van Beograda, a koje može da primi sve pridošle motore (Ušće?) Početak okupljanja najranije oko 10h, zbog nas iz drugih gradova.
Ono što smatram izuzetno bitnim, a da nas ljudi dožive ozbiljno je sledeće:

- Svi moraju imati položenu A kategoriju ukoliko će voziti motor preko 50cc
- Svi motori moraju biti registrovani
- Svi moraju nositi kacige (poželjno full oprema)
- Vožnja strogo poštujući saobraćajna pravila (max 50 km/h, bez provlačenja, u cik-cak formaciji, držeći rastojanje i zauzimajući kolovoz u dužini automobila
- I najvažnije:
bez točkarenja, turiranja, pucanja i ostalih vidova neprimerenog ponašanja.

Ovo poslednje je zaista izuzetno bitno. Očekujemo solidnu medijsku pažnju, a mala grupa od par "pucača" može baciti ozbiljnu ljagu na celu akciju. Kamere će prosto vapiti za ovakvima, pa će mediji jedva dočekati da nas prikažu kao gomilu divljaka i necivilizovanih ljudi. Opšte prihvaćeno mišljenje o bajkerima je da smo masni, prljavi i nasilni. Pokažimo da to nije tačno ...

Po meni mozda je bolje radni dan. A isto tako mislim da ima dovoljno vremena da svi koji zele da dodju mogu da uzmu slobodan dan ili tako nesto. Znaci ima se manje od mesec dana da se sve sredi. I kao i JAGER stavio bih akcenat na ove tacke koje je on naveo a posebno na zadnju tacku. Ovo mora da prodje savrseno jer samo tako moze da urodi plodom.

Van mreže Husar - MC DeWheels

• Dobar Vozac
  • **
« Odgovor #14 poslato: Mart 30, 2010, 10:17:54 pre podne »

Većina nas radi na mestima na kojima nisu predvidjeni "slobodni dani" sem ako nije nešto ekstremno a ovo u očima poslodavca sigurno nije. Sem toga plaćeni smo ako radimo pa ako nas nema na poslu nema ni para tako da je trošak, za odlazak na protest radnim danom, dupliran. Treba i na to misliti. Davno su prošla vremena kad su se poštovala prava radnika.
   Okupljanje radnim danom će mnoge omesti u dolasku...
nosim rock'n'roll u srcu kilometre osvajam

Van mreže Gremlin

• Totalni Moto Manijak
  • BMW R-1200 GS Adventure
« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2010, 10:27:21 pre podne »
Petak popodne je najbolji termin za protest. Svi su u gradu, i guzva vec postoji, tako da cemo je mi samo pojacati i time skrenuti paznju na probleme koji nas muche.

I najvažnije naravno: sve samo fino i kulturno bez točkarenja, turiranja, pucanja i ostalih vidova neprimerenog ponašanja koje ni vecina nas ne voli.

Van mreže serbduck

• Bajker Bez Granica
  • MK VALJEVO / HONDA CBR 1000 F
« Odgovor #16 poslato: Mart 30, 2010, 11:35:44 pre podne »
Zabranjeno je:

1. Voziti brze od 50km/h
2. Voziti - bez kacige, bez dozvole, ne registrovan motor
3. Preticati
4. Provlaciti se izmedju vozila
5. "Pucati"
6. Provocirati na bilo koji nacin bilo koga
7. Svadjati se sa besnim vozacima cetvorotockasa ( bice im tesko zbog guzve )
8. Prolaziti na crveno, krvavo zuto i zuto
9. Voziti na jednom tocku

Samo smesak i vozi  ;)

Gospodu  :police: takodje treba ispostovati - dakle bez svadje i bez provokacija.
...baba Kurana pojede pet metara drva... i ne trazi vode...

www.mkvaljevo.com

Van mreže Squi

• MK Uzice
  • Ultimate Biker
  • Rade-Squi
« Odgovor #17 poslato: Mart 30, 2010, 12:42:43 posle podne »
Slažem se da treba održati red i disciplinu i uticati na kulturno ponašanje ako za to bude potrebe, ali sama vožnja će zahtevati prolazak kroz crveno da se ni bi napravio opšti kolapas a to nas dovodi do činjenice da nam treba obezbećenje same kolone i raskrsnica kroz koje prolazimo. Dakle moramo napraviti službu obezbeđenja koja bi svojom predhodnicom "čistila" raskrsnice tokom protestne vožnje na zadatoj maršuti...  Pa zato predlažem da se otvori nova tema u kojoj možemo da kao obezbeđenje angažujemo učesnike protesta iz Beograda jer su oni i najbolje upućeni  sobraćajni tok BG-a,  ako još neko smatra da može na neki način da pomogne, može u toj temi da iznese svoje mišljenje.

Van mreže NOCA

• Vozi da sve vidis i da te svi vide!
  • Bajker Bez Granica
« Odgovor #18 poslato: Mart 30, 2010, 12:51:04 posle podne »
 Morate da prijavite skup nadleznom SUP-u. Nemojte da se igrate , ja sam se izvukao prosli put ali ako sada ne bude prijave...pa kad oni odobre onda moze da se zakazuje, oni takodje obezbedjuju i pratnju.

Bilo je pitanje i prosle godine radni dan ili vikend?  Radnim danom je slabiji odziv , a vikendom kome predati zahtev? Koja institucija radi vikendom?

Jan kaze da je bilo lose , za prvi put , bez prijave, 280 motora...

Idemo napred , da probamo da sto vise omasovimo....

Van mreže Squi

• MK Uzice
  • Ultimate Biker
  • Rade-Squi
« Odgovor #19 poslato: Mart 30, 2010, 01:00:57 posle podne »
Pozdrav Noco,
Prijava okupljanja može da se obavi kada se izvrši predaja zahteva, tako da tu ne bi trebalo da ima problema.