Jul 21, 2018, 01:43:54 pre podne

Autor Tema: KACIGE,ISKUSTVA,PREPORUKE.......  (Pročitano 11292 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže MILJAN

• Moto manijak u usponu
  • Pol: Muškarac
  • SUZUKI V STROM K8
KACIGE,ISKUSTVA,PREPORUKE.......
« poslato: Jun 17, 2010, 08:58:24 posle podne »
Ovu temu otvaram da razmenimo iskustva o kacigama.Molim vas da budemo relani jer će to koristiti svima.

Ovu kacigu nosim u lokalu jer je flip up.
Pogodnosti: provetrena,UV naočare,lako vadiva unutrašnjost za pranje.
Mane: manja bezbednost kao i kod skoro svih flip up kaciga i veća buka od full face kaciga.Lagana je i udobna.
Evo testa za nju:
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/airoh-mathisse-rs

Ovu Shark rsi fusion tech kacigu nosim na dužim putovanjima.Skupa je.
Ali troslojna i tiha.Bezbednost solidna.Provetrenost odlična.Udobna.Jako lepa.
Jedina mana je gornji deo kacige nema sunđere pa ko ima špicastiju glavu imaće bolove i moraće da stavi  neki sunđer kao uložak i stvar je rešena.Ovo se dešava jer je uložak jako tanak a ispod njega su rebra kacige tj.kanali za strujanje vazduha.Oni su tvrdi i glava se lako nažulja.

Evo testa:
SUPER TEŠKA DOŽIVOTNO :)
MIXED MARTIAL ARTS.....GENERACIJA 1972.

http://picasaweb.google.com/112617047077522863095/MEMENTOMORI?authkey=Gv1sRgCPrTzu7Z0NPC8wE#

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
Odg: KACIGE,ISKUSTVA,PREPORUKE.......
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2010, 10:47:20 posle podne »
Pre oko godinu i po, odprilike,  imao sam oko 50-tak kaciga na prodaju. Možeš misliti, puna soba, da nemaš gde da korakneš. Svašta sam stavljao na glavu, probao i ovako i onako. Moje mišljenje je sledeće:
 Shoei, Arai i Shubert su 3 najozbiljnije firme. Kao kad kažeš Mercedes, BMW i Audi, na primer  :D.
 Arai se malo teže navlači na glavu, tj. malo su uže pri dnu, to je ono što mi nije odgovaralo kod njih, tako da nisu za često stavljanje i skidanje sa glave.
 Shubert su po meni prave fotelje za glavu - udobne da nema dalje.
 Ja lično, trenutno nosim Shoei XR 1000, pre toga sam nosio Shoei Raid, tako da sam u toj firmi našao neki kompromis i najbolje mi leži.
  Naravno, ovo su samo moja iskustva, i ovim ne podništavam druge proizvodjače ;)

Van mreže KAWASAKI ZR 500 A

• Vozac
  • *
  • Motor,Vespa ET4 125ccm,predhodno KAWASAKI ZR 500 A
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2011, 04:30:56 pre podne »
Bas super, ja sam ovih dana gledao tvoju prvu pomenutu kacigu Airoh flip flap
ja trenutno vozim Vespu et-4 125ccm tako da bi mi ona najvise odgovarala po gradu, kao jet varijanta, odnosno kada je hladnje nosio bi je zatvorenu kao full face.
do sada sam koristio AGV GP1 i ona mi je bila super za putovanja kao i za hladnije vreme, u gradu kada je veoma toplo nije bas bilo prijatno.
a sa istom se i lakse pita za pravi put kada se stane jer ljudi me bolje cuju a i valjda vole da citaju sa usana....:)
interesuje me tvoje iskustvo kako ce se ponasati na manjim brzinama tipa po gradu do 70km/h na putu van grada do 80km/h
mislim da nece da susti toliko kao ni da stvara buku, ipak je to Vespa a ne neki R

pozdrav

Dejan

Van mreže Aleksa - MK Čokanlija

• Predstavnik Kluba
  • Moto manijak u usponu
  • **
« Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2011, 06:56:51 pre podne »

Ja sam prosle sezone nosio Airoh Speed fire,kupim je novu na sajmu,s popustom,mana koliko hoces
  aj sto magli jer je losa ventilacija,nego duva i propusta pri vecim brzinama i stvara neko cudno da
   kazem zvizdanje koje je meni nepodnosljivo...
   Po meni treba izbegavati ovaj model,a cena bila nesto preko 7000 din...

Van mreže WOLVERINE

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2011, 10:57:51 posle podne »
https://www.custombiker.es/images/caberg%20rhyno_1.jpg

CABERG REYNO..........

Imam je vec 2 godine.... I nisam nesto zadovoljan, teska je 1560g, vizir magli na nizim tempeaturama i nema mogucnosti za pinlockom. Sto se tice buke do 100 na sat je OK ali preko toga je dosta bucna. No valjda je tako sa klap kacigama.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQGeil5G9CLlBKLtLITkxQCZdgyyEG4OR0KSN_YxevfhVRJQ3DSow

Pored CABERG-a imam i NOLAN N102 Razlika izmedju njih dve aj da tako kazem je samo u ceni, Nolan je skuplji. I u brzoj kopci kod Nolana. Sve ostale osobine su manje vise iste,,,,,,,      moj nolan je bez N-com-a............

"Svi su Crnogorci Srbi, a nijesu svi Srbi Crnogorci." P.P. Njegos

Van mreže vudu

• Ultimate Biker
  • YAMAHA FJR 1300A
« Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2011, 11:02:20 posle podne »
https://www.custombiker.es/images/caberg%20rhyno_1.jpg

CABERG REYNO..........

Imam je vec 2 godine.... I nisam nesto zadovoljan, teska je 1560g, vizir magli na nizim tempeaturama i nema mogucnosti za pinlockom. Sto se tice buke do 100 na sat je OK ali preko toga je dosta bucna. No valjda je tako sa klap kacigama.

Brate,kako hoces,ali ja sam ubedjen da je CABERG REYNO upravo odgovoran za moj prelom slepoocne kosti i prelom baze lobanje !
 Kaciga je odradila na zglobu,odnosno izvrsila pritisak na lobanjske kosti i dovela do pucanja !

Ja vise nikada u zivotu na glavu necu staviti nista sto nije integralna kaciga !!!
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže TRIKES-M-D

• Bajker Bez Granica
  • KAWASAKI VN 800
« Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2011, 11:04:24 posle podne »
Brate,kako hoces,ali ja sam ubedjen da je CABERG REYNO upravo odgovoran za moj prelom slepoocne kosti i prelom baze lobanje !
 Kaciga je odradila na zglobu,odnosno izvrsila pritisak na lobanjske kosti i dovela do pucanja !

Ja vise nikada u zivotu na glavu necu staviti nista sto nije integralna kaciga !!!

Ti mozes i lavor da stavis na glavu nece ti nista biti ;D ;D :D,samo budak moze da ti ucini nesto. ;D :D
LUMBES-TRIKES-Dača   " COPER SRBIJA "

Van mreže WOLVERINE

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2011, 11:28:47 posle podne »

Ne bih vole da je tako testiram...........  Dobro je da si ziv i zdrav.......  I ja planiram da kupim integral.. ili shubert ili skorpion.........

"Svi su Crnogorci Srbi, a nijesu svi Srbi Crnogorci." P.P. Njegos

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2011, 11:45:42 posle podne »
Ne bih vole da je tako testiram...........  Dobro je da si ziv i zdrav.......  I ja planiram da kupim integral.. ili shubert ili skorpion.........

uh i ja planiram cim dodjem do neke love da pazarim Shubert ...  za sad koristim neku FM italijansku i sluzi me super !
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže RoaD GunneR

• Profi Vozac
  • **
« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2011, 11:46:33 posle podne »
I ja planiram da kupim integral.. ili shubert ili skorpion.........
Ako ces skorpion uzmi 1000, ja imam 750 mali zvizdi

Van mreže Damir-Junior

• Totalni Moto Manijak
  • Vozi srcem i dusom
« Odgovor #10 poslato: Maj 11, 2011, 01:56:22 posle podne »
Ja imam AGV K-3 i zadovoljan sam imao sam i KABERG pa sam nju dao drugaru kad sam prodao motor i ista KABERG mu je spasila glavu.
http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsci0958v.jpg/
« Poslednja izmena: Maj 20, 2011, 08:27:15 posle podne Damir-Junior »

Van mreže JoeBubba

• Suvozac
  • *
« Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2011, 04:51:08 posle podne »
Trenutno nosim Caberg V2R, jbg mlad organizam a prihodi niski (99,50 e u Louis-ovom katalogu).
Pre nego što je stigla bio sam malo skeptičan, tipa koliko para, toliko muzike, ali kada sam je probao na motoru, shvatio sam da pruža muziku za sve pare.
Mat crna i nije tako teška za održavanje, ima odlično provetravanje, magli vizir do 20 km/h, sve preko je OK.
Na moje veliko iznenađenje manje je bučna od AGV GP-1 koju sam imao ranije.
Ima roletnicu na podbradku kao zaštitu od vetra i kiše, koja se skida i kompletna unutrašnjost se vadi.
Integrisani sunčani vizir (naočare) je odličan. Nije previše taman, lagano se otvara, ma milina.
Ortak iz kluba ima Caberg 407, koja je lepše obojena i prilično skuplja. Kada smo uporedili iskustva (i kacige naravno), ukapirali smo da je V2R, za klasu bolja.
Ukoliko ih još ima na rasprodaji, toplo je preporučujem, svima sa malo plićim džepom.

Van mreže shorty

• Moto Manijak
« Odgovor #12 poslato: Maj 23, 2011, 10:26:10 pre podne »
ha ha ha GP-1 jedan je celo dragachevo......
nasio je dve godine....
Sada imam Arai Vector (Chaser) i prezadovoljan sam.....kod nas je kako cujem preskupa i to na popustu......ja sam je hvala bogu pazario u inozemstvu
ili zivish rock `n` roll ili ne znah shta je to

Van mreže miskoR6

• Dobar Vozac
  • **
  • R6 ni za drugi 6
« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2012, 04:14:24 posle podne »
I za mene i za suvozaca sam uzeo LS2. Skroz crne obe sa zatamljenim vizirima i odlicne su.
Ispred krivine zavrni gas-to ti je jedini spas!

Van mreže Apis978

• Suvozac
  • *
« Odgovor #14 poslato: Maj 01, 2013, 01:31:04 pre podne »
postovani, da li neko zna gde mogu kupiti kacigu marke Germot ili neku druguslicnih karakteristika obzirom da kacige ocog proizvodjaca imaju drugacije velicine od standardnih?
molim za pomoć
Poverenje je dobro ali je kontrola bolja!!!

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
« Odgovor #15 poslato: Maj 01, 2013, 10:59:38 pre podne »
idjao sam te kacige ali nisam video dal ima da se kupe negde ?
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže Apis978

• Suvozac
  • *
« Odgovor #16 poslato: Maj 01, 2013, 01:45:03 posle podne »
Hvala prujatelju! nastaviću da se mučim sa ovim sto imam dok je ne nadjem negde ili neku koja mi odgovara!!!
Poverenje je dobro ali je kontrola bolja!!!

Van mreže Stojke

• Suvozac
  • *
« Odgovor #17 poslato: Maj 02, 2013, 11:10:33 pre podne »
evo je moja kaciga koju retko nosim dok vozim zato sto mi je mnogo teska pa boli vrat :S