Oktobar 30, 2020, 09:25:05 posle podne

Autor Tema: - - - S T R A S N O ! ! ! - - -  (Pročitano 3383 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Crni Leptir

• Moto manijak u usponu
  • Pol: Muškarac
  • Free Rider
    • Private Website
Odg: - - - S T R A S N O ! ! ! - - -
« Odgovor #20 poslato: Jul 23, 2010, 10:50:47 pre podne »
MOLBA SVIM MOTOCIKLISTIMA DOBRE VOLJE

da prisustvuju vožnji kojom ćemo, povodom nemilog događaja koji se dogodio pre tri dana u Novom Sadu - pogibijom dvanaestogodišnjeg dečaka, izraziti saučešće. Istovremeno, ovim putem želimo da osudimo divljanje nesavesnih motociklista!
Okupljanje će biti u nedelju 25. 07. 2010. u 12h na ranču kod... Sergeja( MK BROTHERS). Kolona motociklista će se zatim spustiti u grad i u samom centru obaviti paljenje sveća .

Crni Leptir© 2006 All Rights Reserved

Van mreže serbduck

• Bajker Bez Granica
  • MK VALJEVO / HONDA CBR 1000 F
« Odgovor #21 poslato: Jul 23, 2010, 11:22:46 pre podne »
Citat iz Blica:

-" Među građanima Novog Sada uz tugu prisutan je i snažan bes prema sve većem broju motociklista koji danonoćno jurcaju Novim Sadom i to upravo na najprometnijom gradskim bulevarima. Mnogi su poslali zahtev policiji da spreči njihovo divljanje po ulicama. Na društvenoj mreži "Fejsbuk" pokrenuto je nekoliko grupa koje pozivaju na oštro kažnjavanje motoraša koji je ubio dečaka."
...baba Kurana pojede pet metara drva... i ne trazi vode...

www.mkvaljevo.com

Van mreže sasamajstor

• Vozac
  • *
  • BMW R1100RS
« Odgovor #22 poslato: Jul 23, 2010, 11:27:20 pre podne »

Uploaded with ImageShack.us

nemam reci...

Van mreže DebeliZmaj

• deaktivirani korisnici
  • Moto manijak u usponu
  • *
« Odgovor #23 poslato: Jul 23, 2010, 11:58:29 pre podne »
Citat iz Blica:

-" Među građanima Novog Sada uz tugu prisutan je i snažan bes prema sve većem broju motociklista koji danonoćno jurcaju Novim Sadom i to upravo na najprometnijom gradskim bulevarima. Mnogi su poslali zahtev policiji da spreči njihovo divljanje po ulicama. Na društvenoj mreži "Fejsbuk" pokrenuto je nekoliko grupa koje pozivaju na oštro kažnjavanje motoraša koji je ubio dečaka."

ubisto sa pedumishljajem, a mozda bude i ubistvo na surov i svirep nacin ... ako bash nakirikiraju mozda bude i ``iz niskih pobuda`` ... mada realno vishe od 8 godina nemoze dobiti ... osim ako pritisak javnosti nebude toliki da bude vishe dela pa zdruzeno da sluzi ... kakva je zapravo odgovarajuca kazna .. nemam dete nemogu da dam sud ... :(

Van mreže serbduck

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #24 poslato: Jul 23, 2010, 12:08:57 posle podne »
 Nikakva kazna ne moze vratiti to jadno dete. Koliko god i za sta god da ga osude.

Treba izvuci pouku iz ovoga. Zakon je i dalje los. Obuka vozaca je ( po meni ) osnovni problem.

www.mkvaljevo.com

Van mreže MILJAN

• Moto manijak u usponu
  • SUZUKI V STROM K8
« Odgovor #25 poslato: Jul 23, 2010, 04:41:48 posle podne »
Nikakva kazna ne moze vratiti to jadno dete. Koliko god i za sta god da ga osude.

Treba izvuci pouku iz ovoga. Zakon je i dalje los. Obuka vozaca je ( po meni ) osnovni problem.
Tako je.Obuka je bruka.
SUPER TEŠKA DOŽIVOTNO :)
MIXED MARTIAL ARTS.....GENERACIJA 1972.

http://picasaweb.google.com/112617047077522863095/MEMENTOMORI?authkey=Gv1sRgCPrTzu7Z0NPC8wE#

Van mreže kbosko67

• Suvozac
  • *
« Odgovor #26 poslato: Jul 23, 2010, 08:15:37 posle podne »
Tako je.Obuka je bruka.
Slazem se da je obuka bruka,ali kakve to veze ima sa voznjom na zadnji tocak?Covek ili ima nesto u glavi ili ne.

Van mreže Zemunac

• Bajker Bez Granica
  • AFRIKA TWIN XRV 650 RD 03
« Odgovor #27 poslato: Jul 23, 2010, 10:08:53 posle podne »
MOLBA SVIM MOTOCIKLISTIMA DOBRE VOLJE

da prisustvuju vožnji kojom ćemo, povodom nemilog događaja koji se dogodio pre tri dana u Novom Sadu - pogibijom dvanaestogodišnjeg dečaka, izraziti saučešće. Istovremeno, ovim putem želimo da osudimo divljanje nesavesnih motociklista!
Okupljanje će biti u nedelju 25. 07. 2010. u 12h na ranču kod... Sergeja( MK BROTHERS). Kolona motociklista će se zatim spustiti u grad i u samom centru obaviti paljenje sveća .

Jednog dečijeg osmeha više nema...Da li se tu bilo šta može učiniti, na žalost, za njega više ne ali za svu drugu decu i sve učesnike u saobračaju, možemo. Skretanjem pažnje, zamoličemo sve da pripaze na svakog...jer svi smo ravnopravni učesnici, sa istim pravima ali i obavezama! Na ovaj slučaj je skrenuta pažnja iz razloga što nam se desio 'ispred nosa' a moramo znati da se ovakvi i sl. slučajevi događaju non stop na našim putevima. Da li je neko bio janpi, umoran, senilan, obestan...sve jedno, on sa sobom vodi i nevine.
Zakon je već dovoljno oštar, počnimo ga primenjivati!!

Vlada - Nomad

• Gost
« Odgovor #28 poslato: Jul 24, 2010, 02:49:29 pre podne »
uzas! nase najdublje saucesce porodici decaka.

ali kada pogledamo saobracaj u Srbiji videcemo da se uopste ne razlikuje od nacina zivota. 99.9% ljudi ni ne pomislja da li svojim postupcima smeta i ugrozava druge oko sebe. Posao mi je takav da sam stalno na terenu i dnevno predjem i 150km po Novom Sadu sto motorom sto kolima. Toliko budala za volanom ima da je to strasno. Zakon jaceg je jedino sto postoji na putu. Cesto mi se desi da "jaki" klinci prelaze na crveno i to lezerno, valjda im je tata kupio taj prelaz. Telefoniranje za volanom pa to je apsolutno normalna stvar.
Vozim dete pre neki dan u kolima i lik me obidje sa desne strane, jedna je traka ali malo sira i moze on!
Samo ovog leta su mi dvojica vozaca izletela pred motor bez zmigavca i bez ideje da stanu i izvinu se jer "desi se".
A Policija!?!? Bruka. Vijaju te sto nisi upalio svetlo po danu! Promasili su poentu! Ja sam imao slucaj da mi "policajac" kaze da turim 2000din u dozvolu i dam njemu i vozacu pauka "jer su me videli da prolazim kroz crveno"! Ima on "pouzdanog" svedoka! Pa se ti nerviraj i dokazuj posle sudiji da nisi. Moram da ukljucujem telefon da snima kad me policija zaustavlja!!!! (cast izuzecima)

Ja razumem da neko ima visak adrenalina i brz motor/auto koji nema gde da ganja. Srbiji jaaako fali jedna staza i "race weekend" pa platis i vozis se sa ostalima van saobracaja i nevinih. Izivis se i u do sledeceg vikenda si miran.

I sta sada uraditi tom manijaku? I da li ce se drugi zapitati kada budu vozili 100km/h bulevarom hoce li im neko dete izaci na put?

Bahatost je postala vrlina u Srbiji.

Van mreže serbduck

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #29 poslato: Jul 26, 2010, 12:01:50 posle podne »
BLIC - http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/199949/Motociklisti-osudili-divljanje-po-ulicama

Motociklisti osudili divljanje po ulicama

Novi Sad - Članovi moto-klubova juče su održali protestnu vožnju novosadskim ulicama povodom tragične smrti dvanaestogodišnjeg dečaka, kojeg je prošle nedelje na pešačkom prelazu na Bulevaru oslobođenja ubio motociklista. Oko 200 bajkera nakon vožnje je zapalilo sveće na centralnom gradskom trgu u spomen stradalog dečaka.

- Nama svima smeta divljanje po gradu i svi klubovi se ograđuju od toga. Bajkeri okupljeni u klubove poštuju pravila i ne ugrožavaju tuđe živote - rekao je u ime organizatora Saša Jovanović iz jednog od novosadskih moto-klubova.

Pod motom „Nismo svi isti“, članovi moto-klubova najoštrije su osudili divljanje pojedinačnih motociklista i poručili da za njih ne sme da bude tolerancije.

- Mogu da razumem želju za brzom vožnjom i za adrenalinom, posebno kod mladih, ali niko nema prava da svojim ponašanjem ugrožava tuđe živote. Za sve postoji vreme i mesto, a divljanju na motorima nema mesta na ulicama, niti će ikada biti. Ovakve stvari su strašne i ne smeju više da se ponove - rekla je Aleksandra Anđelković iz Šapca.

www.mkvaljevo.com

Van mreže Crni Leptir

• Moto manijak u usponu
  • Free Rider
    • Private Website
« Odgovor #30 poslato: Jul 26, 2010, 12:16:43 posle podne »
Ima i negativnih reakcija, ali više pozitivnih. Ljudi su počeli da uvidjaju razlike izmedju nas i divljaka.

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Bajkerska-voznja-u-spomen-nastradalom-decaku.html

Crni Leptir© 2006 All Rights Reserved

Van mreže DebeliZmaj

• deaktivirani korisnici
  • Moto manijak u usponu
  • *
« Odgovor #31 poslato: Jul 26, 2010, 01:50:00 posle podne »
b92 je malo drugacije to preneo ...
http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2010&mm=07&nav_id=447873
a prvo su jutros oko 7 imali sliku neke oborene vespe ili skutera, nesto u jarko zelenoj boji,
sad ova ...  i tako ...
kao da se mediski sprema teren za neke drastichne mere ... neko mi pomenuo da ce stavljaju one
blage lezece pandure uz bulevar ... kao mala ispupcenja, ne smeta kolima ni motoru ali preko 40 .. huh ...

Van mreže riderlady

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Žena
  • Moto Klub VARJAK Srbija
« Odgovor #32 poslato: Jul 26, 2010, 02:59:27 posle podne »
Da sad je mrznja veca.Evo ovde u Vrnjackoj Banji imam goste iz NS. I kad je otac deteta video da sedam na bajk rece:" mrzim motore! Jel ste culi sta se desilo u NS?".Mislim da je to znacilo i mrzim motocikliste. :-[

U to me i jeste problem. Kada se dogodi neka nesreća u kojoj je kriv ili nije motorista, on uvek bude okrivljen i onda ljudi mrze motore i motoriste. Još uvek nisam čula da je neko rekao mrzim automobile i one koji ih voze. Ne zna šta da kažem. Moje saučešće porodici dečaka, to je strašno što se desilo i nisam za divljanje ali kako objasniti ograničenim ljudima da zbog tih divljaka ne treba mrzeti ceo svet (mislim na ostale bajkere). Meni pešaci izleću svakodnevno i van pešačkog prelaza znači da ni oni koji nas mrze nemaju kuturu ponašanja u saobraćaju. Preboleću i to da me mrze, samo neka i oni paze kuda i kako se kreću.
Moto Klub VARJAK Srbija

Van mreže Zemunac

• Bajker Bez Granica
  • AFRIKA TWIN XRV 650 RD 03
« Odgovor #33 poslato: Jul 26, 2010, 03:15:02 posle podne »
Umalo me nisu linčovali na jednom moto forumu...
Lepo sam ih zamolio da mi izvedu računicu, koliko je dece poginulo u zadnjih 10g. na pešačkom, ispred škola, ispred kuća, u kolima kao saputnici..od strane automobilista, a koliko od strane bahatih bajkera! Neka se napravi jednačina sa brojem registrovanih motora i brojem registrovanih automobila, pa neka se izvede proporcija i...

''Šta ti nas upoređuješ sa tim ludacima?''...
A što vi mene stavljate u isti koša sa tim ludakom?

I tako u nedogled...

Van mreže riderlady

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Žena
  • Moto Klub VARJAK Srbija
« Odgovor #34 poslato: Jul 26, 2010, 03:36:01 posle podne »
Razum te u potpunosti!  :o
Moto Klub VARJAK Srbija

Van mreže Crni Leptir

• Moto manijak u usponu