Septembar 25, 2018, 12:07:18 pre podne

Autor Tema: magljenje problem  (Pročitano 1214 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kuglica14

• Suvozac
  • *
  • Pol: Muškarac
magljenje problem
« poslato: Februar 14, 2011, 11:51:57 posle podne »
Interesuje me da li je neko nekako resio problem zamagljene kacige u hladnijim danima,i u pri nizim temperaturama od 15 stepeni, moja kaciga je vcan i neverovatno magli da li postoji nesto neki sprej(i gde moze da se kupi) ili neko posebno pranje koje bi se radilo recimo nedeljno ili mesecno da to sprecim. Svaki savet dobrodosao
                                                                                    Hvala kuglica
Honda je ipak Honda

Van mreže Djox

• Bajker Bez Granica
Odg: magljenje problem
« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2011, 12:04:48 pre podne »
Moj ti je savet da ako nisi pri parama da kupis novu kacigu, prodas tu tvoju i onda kupis neku na kojoj pise anti fog i miran si brate....ne znam za ta resenja sa sprejevima ili drugim sredstvima...
Samo i ove sto su anti fog moras da pazis to jest da  nikad vizir iznutra ne brises nicim sto nije obicna voda...jer svako drugo sredstvo ce ti i antifog kacigu pretvoriti u fog...

Ako sam pomogao, drago mi je...a ako nisam....mislim da ne moze da skodi to sto napisah!

Pozz

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2011, 12:13:30 pre podne »
iznutra premazes suvim sapunom ... onako istrljas a onda tolet papirom obrises da se ne vidi trag sapuna ... to je nesto kratkotrajno ... isto radis na soferki na autu .....

probaj foru pre nego sto pocnes da se tusiras na ogledalu u kupatilu ....
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2011, 12:25:34 pre podne »
 To je problem uglavnom sa kacigama koje imaju slabiju ventilaciju. Džaba nekad i od anti-fog vizira ako kaciga nema mogućnost da pri sporijoj vožnji (kad najčešće magli) "spere" vizir (da se tako izrazim).

Van mreže obi

• Moto Manijak
  • live to ride
    • http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.actudefense.com/wp-content/uploads/2010/08/legionnaires_pm.jpg&imgrefurl=http://www.actudefense.com/la-police-militaire-nounous-des-legionnaires/&h=525&w=800&sz=89&tbnid=Eh1_yiDdnPHQ-M:&am
« Odgovor #4 poslato: Februar 15, 2011, 01:29:17 pre podne »
ima sprej da se kupi,probali smo al nije bas neki,probaj..............neki.........il,nova kaciga na pomolu

Van mreže kuglica14

• Suvozac
  • *
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2011, 06:52:56 pre podne »
hvala svima puno druga kaciga koji imam je airoh, i na njoj ne magli probano juce , tako da cu ovu prvu i omiljenu ostaviti za tople dane a u svakom slucaju probacu foru sa sapunom.  hvala svima jos jednom i pozzz,
Honda je ipak Honda

Van mreže Crni Leptir

• Moto manijak u usponu
  • Free Rider
    • Private Website
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2011, 10:00:53 pre podne »
Ja sam pre neki dan u Zemunu kod "Auto Mike" kupio neki antifog sprej, ne znam sada tačno kako se zove, košta 140 dinara ali pravi posao. To imaš u svakoj opremljenijoj radnji autodelova. Probao sam ranije i sa sapunom, pošto dosta vozim i zimi ali posle nekog vremena vizir bude potpuno mokar iznutra pa opet smeta u vožnji, a posle imaš muke dok potpuno ne skineš taj sloj, magli 5x više. Ovo je isti sistem kao i sa sapunom, naprska se i ispolira čistom krpom, a još ja moju kacigu potpuno zadihtujem i ne magli više uopšte. Kako piše na upustvu, trebalo bi da sa jednim prskanjem traje nekoliko nedelja, a to praktično znači nekoliko sezona. Sad verovatno ima razlike od proizvodjača do proizvodjača.

Crni Leptir© 2006 All Rights Reserved

Van mreže kuglica14

• Suvozac
  • *
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2011, 08:33:15 posle podne »
Fazon sa sapunom radi ali je bolji sprej, hvala svima na pomoci pozzz

Moze lock
Honda je ipak Honda