Jul 16, 2018, 02:47:57 pre podne

Autor Tema: Kacige  (Pročitano 3846 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bane hornet

• Profi Vozac
  • **
  • Pol: Muškarac
Kacige
« poslato: Mart 01, 2011, 08:21:24 posle podne »
  Interesuju me Nolan kacige,kupio bih bar jednu-e sad da li neko ima iskustva sa njima,kakve su konkretno...da li vredi izdvojiti 250-300 evra za Nolan ili imate neki bolji predlog?

Van mreže Gremlin

• Totalni Moto Manijak
  • BMW R-1200 GS Adventure
Odg: Kacige
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2011, 09:49:31 posle podne »
 Interesuju me Nolan kacige,kupio bih bar jednu-e sad da li neko ima iskustva sa njima,kakve su konkretno...da li vredi izdvojiti 250-300 evra za Nolan ili imate neki bolji predlog?

Ako te zanima flip-up, nemoj da kupis NOLAN ni pod tackom razno. Imam Nolan 102 N-com, kupljena je nova u Beogradu i kostala je preko 300 eura. Posle par meseci se pokvario sistem za zatvaranje sa jedne strane, i vise  nije mogla da se zatvori.

Odbili su da mi daju novu, predlozili da je "posalju u Italiju u fabriku" sto bi verovatno trajalo mesecima, i posle teske svadje i pretnji da cu da pisem NOLAN-u u Italiju, dali su mi novu skoljku, a unutrasnjost (sundjere) su izvadii iz pokvarene kacige i stavili u novu skoljku.

Jadno i bedno za firmu koja se predstavlja kao ozbiljna, mada je verobatno samo do zastupnika  ali rezultat je isti.

Na stranu sto im je Bluetooth sistem SRANJE, a kosta ko da je od zlata.

Moja preporuka ako zelis flip-up, onda Schubert C3...probao sam je pre par meseci u Louis-u u Villach-u i bio sam odusevljen, a sto je nisam kupio - pa ni sam ne znam. mislim da sam pogresio, ali sad barem znam koja mi velicna odgovara pa mogu da je narucim.

;)

EDIT: Zaboravih,  preko 150-160 susti i zuji kao da si u kosnici, plus ako zelis da trajno resis problem zamagljivanja moras da kupis silikonski pinlock vizir. Na stranu sto je suncani vizir sa spoljne strane (ispravljeno na novom modelu N 103) i pri malo brzoj voznji se "dize" sam od sebe.

« Poslednja izmena: Mart 01, 2011, 10:38:34 posle podne Gremlin »

Van mreže Forest

• Nedostizni Vozac
  • MC Ekvideti Bugs
    • MC Ekvideti Bugs
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2011, 10:17:17 posle podne »
Ja imam full face nolan N84 (taj se moodel vise ne proizvodi) i prezadovoljan sam sa njom. Tada kad sam je kupovao to je bila jedna od retkih kaciga sa dodatnim suncanim vizirom i antifogom. Novi sistem na N85 je bolji tako da su moje preporuke za tu kacigu. Vizir se magli jedino kod guste magle kada voda jednostavno prodre u sve pore kacige, mada i to moze da se spreci ako dokupis antifog sa silikonskim obodom koji sprecava ulazak vode izmedju vizira i atifog sloja.

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2011, 02:38:58 pre podne »
Nisam imao prilike da je nosim ali svi kazu da je Schubert jako kvalitetna i kazu da je bolja od Nolan-a ?
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže cale xx

• Dobar Vozac
  • **
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2011, 12:28:21 posle podne »
Starog Schuberta sam "parkirao" na policu i nabavio Nolana.Razlike ? Pa ima naravno ali razlika je i u ceni.Nisam imao para za Schuberta pa sam "spao" na Nolana i ne mogu sad da ga pljujem.Koliko para toliko muzike-to svi znamo.O razlici dovoljno govori cinjenica da nov Nolan kosta kao polovan Schubert. ;).Nisu ista klasa i ne vredi ih porediti.

Van mreže Vladica69

• Totalni Moto Manijak
  • Honda XL1000V Varadero,crni!
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2011, 12:50:03 posle podne »
Imam suberta flip model i zadovoljan sam sa njim dok vozim Varadera a na hayabusi svaka susti! Preporucujem jednodelnu kacigu!
Predsednik Free Wheels-a Velika Plana
www.freewheels.velikaplana.info

Van mreže Gnjat - MK La Moto

• Administrator
  • Bajker Bez Granica
  • *
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2011, 12:59:43 posle podne »
Prosle godine na sajmu kupio N-103 i veoma sam zadovoljan. Vizir ne magli ni po kisi ni po hladnijem vremenu. Dobro se zatvara, susti pri vecim brzinama, ali sta da se radi. Jedino je jednom po bas velikom pljusku malo prokisla preko vizira. Sto rece Vladica za R motocikle i sportske vozace ipak je jednodelna kaciga nezamenjiva.

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2011, 02:48:48 posle podne »
 Batali flip-up kacige i taj fenseraj.  Pitaj  doktora kako je prošao sa flip-up kacigom kad je imao udes.
  Integralka je zakon!

Druga stvar, uzmi bilo koju flip-up kacigu  i malo je propusti kroz šake, videćeš da sve "rade" i žimaju, pogotovu na donjem delu, tako da meni to nikako uliva sigurnost.

Dobre su jedino ako ne padaš na glavu, a i prednost im je što možeš da pušiš dok voziš  ;D ;D ;D

I još nešto, za 250 - 300 evra bi Nolan preskočio samo tako. Pre bi uzeo i polovan Shoei XR 1000.

Van mreže Squi

• MK Uzice
  • Ultimate Biker
  • Rade-Squi
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2011, 03:03:52 posle podne »

Iako i sam nisim Nolan flip-ap složiću se sa Šekijem da je u slučaju nezgode ful kaciga bolja zaštita a pogotovo vozačima R-a.

Van mreže Vladica69

• Totalni Moto Manijak
  • Honda XL1000V Varadero,crni!
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2011, 05:59:37 posle podne »
Najbolje kad imas i jednu i drugu! >:D
Predsednik Free Wheels-a Velika Plana
www.freewheels.velikaplana.info

Van mreže Gremlin

• Totalni Moto Manijak
  • BMW R-1200 GS Adventure
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2011, 06:23:29 posle podne »
Svakako da je full face kaciga najbolja zasita, ali ja nosim naocare pa mi je zbog toga lakse da koristim flip-up.

Imao sam Schubert System 3, i bila je savrsena - ali joj je prosao rok.

Sledeca ce sigurno biti Schubert C-3.

Nolan je tacno ono : koliko para toliko muzike.

;)

Van mreže miskoR6

• Dobar Vozac
  • **
  • R6 ni za drugi 6
« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2012, 10:52:32 posle podne »
LS2, i za mene i za suvozaca, crna mat sa tamnim vizirom. Lepo lezi.
Ispred krivine zavrni gas-to ti je jedini spas!

Van mreže Apis978

• Suvozac
  • *
« Odgovor #12 poslato: Maj 01, 2013, 01:26:06 pre podne »
Postovani forumasi,
da li neko zna gde mogu kupiti kacigu marke Germot?
Poverenje je dobro ali je kontrola bolja!!!