Novembar 20, 2018, 07:18:59 posle podne

Autor Tema: Suzuki serija GSXR  (Pročitano 8590 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stronser

• Profi Vozac
  • **
  • Pol: Muškarac
  • Ova slika nije sa interneta !!!
Suzuki serija GSXR
« poslato: Januar 15, 2008, 04:57:57 posle podne »
Vase LICNO MISLJENJE o pomenutom modelu pocetno od 1985 pa do sadasnje K serije ?!
PUN GAS PA POLAKO !!!

Van mreže Stronser

• Profi Vozac
  • **
  • Ova slika nije sa interneta !!!
Odg: Suzuki serija GSXR
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2008, 01:23:30 pre podne »
Kad niko nece aj malo ja; imao sam u zivotu srece da dok sam se vozikao sa Yamahom RD350 cesto se nadjem u drustvu starijih i iskusnijih motorista koji ce o cemu drugome pricati nego o motorima, i pomalo ih podsticao da mi otprilike kazu sta je naj od cetvorotaktnih sprava. Pomalo umoran od vucaranja ulja za mesavinu cestih sipanja benzina pozelim ja da uzmem nesto na cemu kada provozam neku ribicu necemo doci do zakljucka da joj kosa pomalo ,Smrducka" na nepotpuno sagorelo ulje. Tada vec stari Yamahas dva erdea u ergeli jedna 4LO druga 1WWmnogo susreta voznji kojekakvih nagrada i pomalo napaljen na FZR1000exapa pipnem ja matorom Krkelji puls i uglas cujem odgovor od njih par (izvinjavam se ostalima koji su bili tada sa njim tj nama sto ih se nemogu setiti po imenima) Mani se toga uzmi uljaru i neizmisljaj toplu vodu to je vec izmisljeno! Sta sada kad matore krntije tako kazu nije im za neverovati NIKAKO srce vuce da u oglasima pogledam exapa ali na svu moju srecu samo se na pogledima i zavrsilo. I tako jednog lepog dana oktobra meseca krenem ja da kupim neki kamion DAF XF95 u novi sad da nesto pocnem da ozbiljnije radim od dotadasnjeg posla i usput pogledam neki GSXR750 91god zadnji po meni i naj model cuvene stare dobre Uljare i tu sam na prvi pogled ka motoru zaboravio da sam dosao da kupim kamion i izdaleka sam znao da cu motor uskoro odvesti Kuci ! tako je na moju srecu i bilo i za par dana dodje suzuki kod mene u dvoriste narednih par godina smo se mi tako lepo druzili da ja to sada nemogu vama uz pomoc ove tastature opisati, prodo sam jednog rda ali drugi je dobio zasluzenu penziju i niko ga danima nije dirao naravno kada je suzuki bio tada interesantniji. Bilo je tu doduse malog problema sa 2gom brzinom ali otom potom. jedinu zamerku sam imao sto je na mom modelu bio pun disk za razliku od 89 gde je kocnica bila mnogo efikasnija i manje se grejala i danas sam siguran da mi da sam imao taj ,STARIJI" tip kocnica na miseluku nebi provrilo ulje u prednjoj kocnici kada sam umalo omastio, nisu pomogla ni Racing ulja nista zivo al da sam diskove zamenuo tada sve bi bilo OK ! Sve u svemu odlican Motor hvala savetnicima a i njemu licno jer odlicno smo se nas dvojica druzili ! trenutno s enalazi kod mog druga u odlicnom je stanju mazen i pazen kada smo kod njega u garazi samo Uzdahnem i setim se pocetka nase ljubavi ! i dan danas ima dobo ocuvanih primeraka da ti pamet stane !!! UUHH !
Umalo da zaboravim da nagasim da nam je jedna lepa Afrika iz 96god napravila ,RASKID" jbg !!!
PUN GAS PA POLAKO !!!

Van mreže Dexxter

• Ultimate Biker
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2008, 07:29:59 pre podne »
Pa vidis i ja sam se mucio sa raznim motorima pre Suze. Najpre sam imao Moto Guci V35 iz 83' sa kojim sam namucio muke kao sa ni jednim. Ceo motor sam restaurirao i opet me je zezao. U nadi da cu proci bolje nego sa Gucijem, ja odem i kupim Hondu VF750C 83'. Koliko je bio dobar motor govori podatak da sam sa njim presao svega 1300km. i prodao ga.
I na moto susretu u Petrovcu moji drugovi mi pokazu Suzuki GSX-R750 88'. Kazu uzmi taj motor i nemoj da se glupias. Motor je neunistljiv. Malo mi se nije svidalo sto nije original ali sad mi ne smeta. Agregat na mom motoru je u fantasticnom stanju i to ni je najbitnije!
Sad kad sam probao uljaru imam utisak da je nikada necu prodati.
Prednost- Jeftin za odrzavanje, lako upravljiv, mali potrosac, mala registracija i uproscen motor.
Mana- Losija prednja kocnica (potrebna armirana creva).

Dok recimo predsednik kluba Road Kings-a i jedan clan voze GSX-R 1100 88'. Tako ih lepo sluze ti motori da ni jedan ni drugi ne menjaju svoje motore. Svo troje se slazemo sa cinjenicom da su to odlicni motori. I da je to mozda i najbolji agregat koji je Suzuki izbacio u prodaju.
Mozda je sve to zato sto mi imamo te motore pa ih volimo, a mozda je to stvarno tako. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Svakom bih toplo preporucio GSX-R a ;) :D :D

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2008, 03:10:42 posle podne »
prva i poslednja ljubav.....gsxr1100....mmmmmmmmmmmmmmmmm
istina da je velik i tezak....ali ga vooooolim
samo nemoguuuuu da stavim sliku,ajd pokusacu ponovo
i ponovo,i ponovo

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2008, 03:53:45 posle podne »

Van mreže vudu

• Ultimate Biker
  • YAMAHA FJR 1300A
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2008, 03:59:46 posle podne »
VALJEVSKA PODVALA

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2008, 04:31:05 posle podne »
a pazi,ono blesavo cvece sam stavila da se nevidi da mi je sediste pocepano....hahahaha
ali mi je je Deki rekao da mu donesem to sediste na ga on napravi kako treba.unapred zahvaljujem.

R 50/5

• Gost
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2008, 10:09:11 posle podne »
Ako bi nekom laiku pokusao da objasnis kako radi motor sa unutrasnjim sagorevanjem i pritom mu nacrtas skicu nacrtao bi poprecni presek GSX-Ra.
Cisto, jednostavno, bez nepotrebnih komplikacija jednom recju genijalno.O kvalitetu materijala netreba mnogo govoriti ako se zna koliko ih je jos uvek u upotrebi (i to kakvoj).Svojom pojavom ukinuo je klasu 750ccm u superbajku.Ostali proizvodjaci jednostavno nisu imali sta tu da traze.A legendarni 1100....
Sta reci.Ko god da je imao priliku da proba tu spravu posle toga definitivno nije mogao da uvuce konac u iglu ;D ;D ;D
Vodenjare su popravile ponasanje na putu.
SRAD-ovi sa karburatorima (do 99) nisu toliko izdrzljivi kao predhodnici.
SRAD-ovi sa ubrizgavanjem su mnogo ostriji, a ponovo su vratili staru slavu po pitanju izdrzljivost.
K serija.... Idemo na Mars, idemo na Mars.
Na kraju da rezimiramo: ZIVELA ULJARA

Eks4toN

• Gost
« Odgovor #8 poslato: Mart 05, 2008, 10:48:27 posle podne »
Kao Sto Mi Pise Ispod Avatara ( Slike )

W 0 L ! |v| Suzuki GSX-R 1000 K5 I GSX-R 600 K7

W 0 L ! |v| =  Volim

SUZUKI GSX-R FOREVER !

DEKI FAMILIJA

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 06, 2008, 11:19:52 posle podne »

DOBAR JE KAO DA GA JE HONDA PRAVILA >:D >:D >:D

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2008, 09:22:51 pre podne »

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2008, 09:26:22 pre podne »

Van mreže klan

• Totalni Moto Manijak
  • NAJJACI SAMO OPSTAJU
« Odgovor #12 poslato: Mart 13, 2008, 10:22:25 posle podne »
NIJE IDEALAN AL JE MOJ
NIJE NAJ BRZI AL JE ISTO MOJ

AL JE ZATO NAJ JEFTINIJI OD NAJBOLJIH I NAJ BRZI OD NAJ JEFTINIJIH :D :D :D

« Poslednja izmena: Mart 14, 2008, 05:17:09 posle podne vudu »

virdzi-gsxr

• Gost
« Odgovor #13 poslato: Mart 14, 2008, 05:03:33 posle podne »
imam pleksi za njega ako ti treba

Van mreže dejansd

• Bajker Bez Granica
  • KAWASAKI ZX-6
« Odgovor #14 poslato: Mart 17, 2008, 10:52:52 posle podne »
klanu pozdravio te zoka sa fz 750
SMEDEREVO SRBIJA

Van mreže klan

• Totalni Moto Manijak
  • NAJJACI SAMO OPSTAJU
« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2008, 05:31:46 posle podne »
klanu pozdravio te zoka sa fz 750

voleo bi i ti da si normalan nego pozdravio sam i ja tebe kad je zoka vozio tvoj kawasaki
 >:D >:D >:D >:D

Eks4toN

• Gost
« Odgovor #16 poslato: Jul 24, 2008, 03:50:03 posle podne »
Istorija GSX-R -a, tj. slike kako je tekla evolucija od 80- neke pa do K serije

http://www.suzuki-yu.co.yu/istorija.html

paperinos

• Gost
« Odgovor #17 poslato: Jul 25, 2008, 12:25:01 pre podne »
Eh da je takva bila istorija u skoli....ne bih imao nista ispod cetvorke.
U dahu se cita i pamti sve.

Alo istoricari pogledajte kako se pise gradivo..cim bajkeri  jednog dana dodju na vlast menjamo udzbenike...glasajte za bajkere.

Necete se pokajati....ukidamo akcize na benzin, nema carine i poreza na motor, nema registracije.

Svi penzioneri ce da dobiju po jedan motor.......glasajte za bajkersku stranku na buducim izborima.

IVKE

• Gost
« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2008, 07:40:02 posle podne »
Od japanskih motorcikala bez ikakvih predrasuds gsxr vlada.
Uljare nisam mnogo vozio samo kratko jednu 750 1988 godiste i bila je odlicna sem prednje viljuske kojoj je trebao servis.
E a onda k serija jednako savrsenstvo, mada po mom ukusu yakljucno sa k6 zadnje dve serije mi nikako ne leze  mom ukusu iako su nekom mozda vrh sto svakako i jesu.
Znaci rezime k serije je da je najbrutalniji r koji se proizvodi i napravljen je sa ciljem da se satire bez da se satre

Nikola

• Gost
« Odgovor #19 poslato: Februar 02, 2009, 01:38:28 posle podne »
Vozio sam sve japance, cak i DUKATI, ali u srcu mi je ostao SUZUKI.Mislim da neme konkurenta u svojoj klasi.
Vozio sam K4 750, K5 1000, K4 1000.Perfektni su, pre svega kvalitet i izdrzljivost.Najdrazi mi je model K4 1000, jednostavno SAVRSEN!