Avgust 20, 2018, 03:12:49 posle podne

Autor Tema: Indikator stepena prenosa? Pomoć  (Pročitano 175 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Dak-Y MK Midnight Riders

• Moderator
  • Moto Manijak
  • *
  • Pol: Muškarac
Indikator stepena prenosa? Pomoć
« poslato: Januar 30, 2018, 09:33:01 posle podne »
Da li neko ima iskustva sa ugradnjom indikatora (ili kako ih drugačije zovu brzinomer) stepena prenosa na menjaču motora? Kupio bih i ugradio ali ne znam ni da li valjaju ovi od 20-tak evra i da li uopšte može na moj motor, unapred hvala!  :)

Na mreži Milos_gsxR

• Vozac
  • *
  • Suzuki gsxr 600 SRAD, Yamaha TDM 850!
Odg: Indikator stepena prenosa? Pomoć
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2018, 10:40:18 posle podne »
Brate Dak-Y mislim da pricas o ovome, pa evo linka pogledaj, ovo jeste ugradjivano na TDM, ali nema tu mnogo razlike u samom postavljanju..

https://youtu.be/h9n18oKAOaI

Javi se sta si uradio! I neka slicica, kao i komentar ocekujemo..
 *119
Moto Asocijacija Srbije

*600 *200 *600

• Moderator
  • Moto Manijak
  • *
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2018, 08:32:29 pre podne »
Pozdrav bata Shomi.. Da, o tome mislim, pregledao sam snimak a ujedno i snimak drugih, medjutim na VFR to mora malo drugacije, e sad, nije meni toliko veliki problem da se ugradi, budzicu ga ja nekako, ali sad ne znam koji od njih radi kako treba. Iz prici pojedinih ljudi koji su to ugradjivali, kazu da u obzir dolaze samo ovi od 100-tinak evrica, a da ovi od 20 ne valjaju, brljave.. Hvala inace za ukazanu pomoc..  ;) :)

Van mreže Kiza-Sorabi

• Suvozac
  • *
« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2018, 08:14:56 posle podne »
U principu svi rade isto - a  umeju i da  zezaju tako da  kad pomeris polugu menjaca   on  napravi kontakt  i pokaze  veci prenos  a u stvari nisi prebacio  - tj nije presao na  drugi prenos - e onda  moras  da kad se zaustavis  da pritiskas  na  nizi  sve  dok ne  dodjes  do  1  - moze  lepo da  radi  ako se  dobro  podesi  razmak za kontakte

• Moderator
  • Moto Manijak
  • *
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2018, 08:32:44 posle podne »
Vazi bata Kizo, sutra od drugara uzimam free, pa da probam, ako budem uspeo da ubacim ja cu postaviti ovde, mada ne deluje mi da je toliko komplikovano, ali probacu... Hvala i tebi na ukazanoj pomoci, da upravo su mi o tome i govorili da brljavi..  :) :D

Van mreže Kiza-Sorabi

• Suvozac
  • *
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2018, 09:23:15 posle podne »
Nista strasno  stvar navike  - isto kao i kad  vozis  bez  njega  a znas kako ti lepotica peva u kojoj brzini ;D

• Moderator
  • Moto Manijak
  • *
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2018, 10:04:52 posle podne »
Poznajem ja moju Hondu extra, ali imam jednu gadnu naviku, stalno kad vozim u 6-oj brzini, trazim i 7-mu koju nema, tj. povlacim polugu a cuo sam da je to smrt za lamelu..