Jul 16, 2018, 06:32:28 pre podne

Autor Tema: ko kaze da nemoze plin u motor,,  (Pročitano 6683 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Muškarac
  • brmmmm brmmmm
Odg: ko kaze da nemoze plin u motor,,
« Odgovor #20 poslato: Jun 24, 2008, 11:58:15 posle podne »
Pa dobro, svako ima svoje. I ja sam prešao 4500 km. za mesec i po dana. Na benzin, naravno. Tako će i ostati. Razlike izmedju plina i benzina se odavno znaju, imaju čitave studije o tome, tako da kad kažu da ide isto, samo se slatko nasmejem, jer svi znaju da je to nemoguće. Bajk je, svejedno, skup hobi, pa ako nemaš za benzin, e 'ebi ga onda.
ti se smej kolko oces,al ja vise volim da za iste pare predjem 9.000km nego 4500km..
a verovo ti ili ne motor ide isto,kove svojih 200 pa kove,,i bolje mi ubrzava od 5.000rpm do 8.000rpm...
na kraj krajeva bicu u plani pa cete videti ko zeli moze da proba,,naravno opklade vaze  ;D ;D ;D
moze i u pivo..... ;D ;D ;D
brm brmmmmmmmm

Van mreže vudu

• Ultimate Biker
  • YAMAHA FJR 1300A
« Odgovor #21 poslato: Jun 25, 2008, 12:00:47 pre podne »
 Rukavica je bacena ... :D
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže WARU

• Bajker Bez Granica
  • SLOVENIJA
« Odgovor #22 poslato: Jun 25, 2008, 02:06:28 pre podne »
KODVAS OVO PUNO ZNAČI, AL NEMOJTE DA ZANERITE, U SLOVENIJI JOŠ ZASAD IMA PARA, PA NEK SMRDI PO BENZINU!!!!!!!!
:police: come in peace or stay at home *3

paperinos

• Gost
« Odgovor #23 poslato: Jun 25, 2008, 09:22:56 pre podne »
Ma nije tu  kod vas samo zbog para odsustvo plinarosa.... ;D.

U pitanju su standardi i zakonske regulative.

Problem je brdo kojekakvih atesta i strogih zakona koje bi  karabudz plindzije sasekle u u korenu.

Tu bi ih na prvom tehnickom pregledu eliminisali.

Zato se plin uvek veze za pojam vece ili manje budzevine,pa ga zato i nema u ozbiljnim drzavama.

A kad ga ima, e to kosta brdo para,pa se zato eventualni entuzijasti kane tih ekskurzija.

Ps. Plinska mafija me je sigurno sad stavila na nisan.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #24 poslato: Jun 25, 2008, 10:42:39 pre podne »
zamolio sam te da ne offujes po temi,pocinje mozda neko novo poglavlje za motorcikliste,ako ti se nesvidja plin to je tvoj problem,meni se svidja,,pogotovu sa mojom predjenom kilometrazom,
NI JA NEE OFUJEM PO TVOJOJ TEMI,KOMENTARE NEGATIVNOG SADRZAJA  PUNE SARKAZMA ZADRZI ZA SEBE

brm brmmmmmmmm

Van mreže vudu

• Ultimate Biker
  • YAMAHA FJR 1300A
« Odgovor #25 poslato: Jun 25, 2008, 11:08:41 pre podne »
 Ovde je pokrenuta zanimljiva tema!!!
 E sad ko ima kakvo misljenje o voznji motora na plin njegova je licna stvar,ali je MINIMUM KOREKTNOSTI ISPOSTOVATI COVEKA ZBOG NJEGOVE IDEJE I ONOGA STO JE URADIO !!!!!!
 ZATO SVAKI SLEDECI OFF LETI U KANTU ZA OTPATKE !!!
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže WARU

• Bajker Bez Granica
  • SLOVENIJA
« Odgovor #26 poslato: Jun 25, 2008, 11:41:54 pre podne »
Ovde je pokrenuta zanimljiva tema!!!
 E sad ko ima kakvo misljenje o voznji motora na plin njegova je licna stvar,ali je MINIMUM KOREKTNOSTI ISPOSTOVATI COVEKA ZBOG NJEGOVE IDEJE I ONOGA STO JE URADIO !!!!!!
 ZATO SVAKI SLEDECI OFF LETI U KANTU ZA OTPATKE !!!

100 posto se slažem sa ovim!!!!!!!!!!!!!!!!!
:police: come in peace or stay at home *3

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #27 poslato: Jun 25, 2008, 11:51:18 pre podne »
sve je lepo upakovano u kofer,

brm brmmmmmmmm

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #28 poslato: Jun 25, 2008, 11:53:10 pre podne »
jos da napravim rol bar oko isparivaca ;)
brm brmmmmmmmm

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #29 poslato: Jun 25, 2008, 11:58:07 pre podne »
inace za mpj motor ide originalna boca koja se stavlja izmedji to jest ispod sedista i izmadju zadnjeg tocka,plosnato obla je,ima 2 sigurnosna ventila,
inace nemojmo mesati auto isparivace i moto isparivace,auto ima 1000kg,a motor 200kg,tako da je drugacija osetljivost membrane,i smesa,
plin zahteva ispravan i dobar akumulator ,kablove svecice,
prekidac za prelazak na rad na benzin mozete staviti bilo gde samo da se pazi da neudje voda u njega,
brm brmmmmmmmm

zodiac

• Gost
« Odgovor #30 poslato: Jun 25, 2008, 01:38:52 posle podne »
Svaka cast, Bokilicu, sivi ticu! Odlicno si ga opravio. Verujem da nema bitne razlike u performansama i potrosnji, ona kod venturi sistema na kolima nastaje zbog mase automobila, kod motocikla taj problem ne postoji. Nije da bih ja ovo ugradjivao na motor, ali je projekat hvale vredan, tu spora nema. Steta sto nisi napravio celu foto sesiju od pocetka do kraja radova, to bi bas bilo interesantno videti.

Van mreže markoni

• Moto manijak u usponu
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
« Odgovor #31 poslato: Jun 25, 2008, 04:28:35 posle podne »
projekat jeste za svaku pohvalu,lepo je videti to.samo sam rekao da bih ja na motoru vise voleo da isprljam ruke i usmrdim se gorivom,to mi nekako prirodan miris  :D ;D ;D ;D

Van mreže Djox

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #32 poslato: Jun 25, 2008, 07:11:08 posle podne »
Apsolutno tako!! Covek je to zeleo i uspeo u svom poduhvatu i treba mu cestitati na tome!! E sad ko voli  neka izvoli a nikako ne treba sad grditi coveka, njegov motor njegova stvar! A najiskrenije mislim da ako ova straobalna situacija sa benzinom nastavi svoj uzlazni tok jos mnogo mnogo brace se posegnuti za ovim vidom pogona....

Van mreže markoni

• Moto manijak u usponu
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
« Odgovor #33 poslato: Jun 25, 2008, 07:50:29 posle podne »
Apsolutno tako!! Covek je to zeleo i uspeo u svom poduhvatu i treba mu cestitati na tome!! E sad ko voli  neka izvoli a nikako ne treba sad grditi coveka, njegov motor njegova stvar! A najiskrenije mislim da ako ova straobalna situacija sa benzinom nastavi svoj uzlazni tok jos mnogo mnogo brace se posegnuti za ovim vidom pogona....
nazalost istina je surova i bolna.mada najoptimisticnije procene strucnjaka su da ce nafte biti za jos narednih 15 godina.....rusi jos imaju netaknute izvore ali to ne znaci nista jer ce cena svejedno biti uzas,das stan za barel

Runner_grom

• Gost
« Odgovor #34 poslato: Jun 26, 2008, 12:28:11 pre podne »
Svaka cast. Kad nestane benzina prelazimo svi na gas. bolje nego na struju. za sade ne moramo... al treba majstorisati...

Van mreže Joe

• Suvozac
  • *
« Odgovor #35 poslato: Jun 26, 2008, 11:54:51 posle podne »
A sta mislite od cega nastaje plin iliti TNG (tecni naftni gas)?

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #36 poslato: Jun 29, 2008, 01:17:57 posle podne »
Ako je naftni, ja bi' rekao da nastaje od nafte.  ;D

T-Zex

• Gost
« Odgovor #37 poslato: Jul 01, 2008, 09:56:58 pre podne »
Istina, ja motorom prelazim oko 1000 km mesecno, tako da je svaka usteda dobro dosla.
A sto se tice bezbednosti, emisija SAT je definitivno razgonila svaku predrasudu o plinu kao potencijalnoj bombi.
Radili su uporedni test sa bocom plina i rezervoarom do pola napunjenim benzinom i -

*plinska boca je ostala CELA, rezervoar PUK'O
*plinska boca se NIJE ZAPALILA, rezervoar se RAZBUKTAO
*plinska boca ima sigurnosne ventile i tek je nakon ne znam ni ja koliko vremena na ogromnoj temperaturi pocela da SAGOREVA plin koji je sistao kao iz shutl-a, a rezervoar je EKSPLODIRAO.

Prema tome - ne stoji kritika o bezbednosti.
E sad, sto se tice sminkeraja - kome je do toga, o.k., nemam nista protiv.

T-Zex

• Gost
« Odgovor #38 poslato: Jul 01, 2008, 10:01:52 pre podne »
ideja je primamljiva to jeste,ali sa druge strane...jbg realno gledano motor je neka vrsta luksuza.kad imam para vozim ga,kad nema trazim ih da bi ga vozio,tako je bilo sa svima posljednjih 100 godina a i bice sve dok se ne iscrpi sva nafta iz zemlje.motor na struju....to me nikako ne privlaci,ne drazi,zvuka,buke.....svega onog sto privlaci

Markoni, nemoj mi to sa luksuzom, molim te!!
Pa borimo se protiv toga da motor bude luksuz, a ti tako??
MOTOCIKL NIJE LIKSUZ MOTOCIKL NIJE LUKSUZ MOTOCIKL NIJE LUKSUZ MOTOCIKL NIJE LUKSUZ  ;D

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #39 poslato: Jul 01, 2008, 10:52:12 pre podne »
projekat jeste za svaku pohvalu,lepo je videti to.samo sam rekao da bih ja na motoru vise voleo da isprljam ruke i usmrdim se gorivom,to mi nekako prirodan miris  :D ;D ;D ;D
ma hvala na mirisima,vise volim da ne smrdim na benzin...pa sta treba da se okrecu zamnom ,,,ovako nema neugodnih mirisa,ceo sat moze da drnda po garazi a da ne primetis nikakav miris....ne hvala ja volim da se druzim sa cicamicama,,a one nesto nevole preterano miris benzina..... ;D ;D ;D ;D
uostalom ko voli voli,vec smo u par maxi skutera i par endura ugradili plin,ljudi su maximalno zadovoljni itd itd....doduse ima to i nezgodnih strana,,dva puta se vise vozis sto znaci da ti gume lanci lancanici dva puta brze stradaju,,vremenski period za zamenu ulja je dva puta brzi jer 5000km cas predjes,,,
sta cu ja kad je plin 53dindzi pa se samo vozim....
naravno ko prelazi na plin istu kilometrazu njemu je jeftinije ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
brm brmmmmmmmm