Jul 16, 2018, 06:40:54 pre podne

Autor Tema: ko kaze da nemoze plin u motor,,  (Pročitano 6684 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • Pol: Muškarac
  • brmmmm brmmmm
ko kaze da nemoze plin u motor,,
« poslato: Jun 21, 2008, 01:37:42 pre podne »

e pa moze,,ja sam danas ubacio plin na jamahu xtz 750 super tenere,,prosto je manje vise ko pasulj,motor mi ide isto,,samo mi na plin malo bolje poteze iz nizih obrtaja  Zelenko Zelenko Zelenko,krajnja brzina mu je ista,sa 4litra plina sam vec presao 70km,i jos se nije ugasio,naravno u rezervoaru ima par litra benzina za svaki slucaj,kostalo me je bez boce oko 180e,bocu sam za probu stavio obicnu,ali naravno stavicu originalnu,mada nije bas jeftina ali.....
ali ako bude trosila 6litra plina mesto dosadasnjih 5,5 do6 litra benzina ja cu biti vise nego zadovoljan,za iste pare se dva puta vise vozim Zelenko Zelenko Zelenko
sto se tice samog landijevog uredjaja,odlican je,ima elektronike koja se prosto povezuje,cak i citac impulsa sa bombine pa se moze nastelati da drugacije povlaci u razlicitim obrtajima Namigivanje,sto se sigurnosti tice ako bi boca prilikom pada bila otkinuta iz kofera automatski se gasi plin u samoj boci tpo jest ventilu koji se nalazi na njoj,cim padne na bok automatski se gasi,ili ako padne ispod 500 obrtaja,sve u svemu ja sam vise nego zadovoljan,bitno je da se kotrlja,probacu jos da smanjim dotok plina da vidim kako ce se ponasati,ionako nevozim uvek punom snagom...
brm brmmmmmmmm

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
Odg: ko kaze da nemoze plin u motor,,
« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2008, 01:38:35 pre podne »
 :)
brm brmmmmmmmm

Van mreže G I L E

• Profi Vozac
  • **
    • http://s3.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=35899
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2008, 03:14:34 pre podne »
eeee boki a kako da sipam 2t u plin? ;D nego ti vidi el moze to da ide na patice, ugalj ili tuluz? ;D

Shalim se svaka cast!

Van mreže Djox

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #3 poslato: Jun 21, 2008, 01:51:44 posle podne »
Au covece jel moguce???? pa daj pricaj ko ugradjuje, gde, ima li neke grancije. koliko kosta original boca?? Iako ja nemam mesta za takvu ideju na mom bajku jako mi je zanimljiva! Svaka cast!!

paperinos

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Jun 21, 2008, 02:59:32 posle podne »
Uzas i katastrofa.

Bajk i plin, ,....miris plina u nozdrvama izaziva mi mucninu.

Pa zar tako oskrnaviti motor sa plinom.

Pazi da trosi sto puta manje, i da jos dobijam neku kintu ne bi to cudo ugradio nikad na svog ljubimca.

A bezbednost....bukvalno sedis na bombi.

Sta li je sledece, ugradnja resoa i grila za pilice.

Van mreže Djox

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #5 poslato: Jun 21, 2008, 04:50:19 posle podne »
jeste u pravu si zaista je tuzno sta sve moramo da radimo da bi se vozili....i to jednostavno ne ide bajk i plin......ali ja sam cuo a verovatno ce tako i biti da ce od kraja avgusta benzin biti preko 130 din i tu nije kraj poskupljenjima......

Van mreže top warriors

• Moto Manijak
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2008, 10:13:06 pre podne »
NEVEROVATNO, A PRE NEKI DAN PRICAMO O PLINU I MOTORU

ALI MISLIM DA JE TOTALNA LUDOST STAVITI PLIN NA MOTOR. PITAM SE STA JE SLEDECE PARNI KOTAO PA NA UGALJ KAO LOKOMOTIVA

CEMU TO!!!!!!!
MK WARRIORS SERBIA

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #7 poslato: Jun 22, 2008, 11:15:58 posle podne »
vi kako hocete ali meni motor trosi 6 litra na 100km,,a plina isto 6 litra,razlika je dupla,
inace ugrdnja je kod mene oko 220e,,pa ko voli nek se javi,a ko nevoli kako hoce,meni nesmeta cak ni miris plina,ali ga nisam ni osetio,,,,,a sto se tice sigurnosti ima malo vise ventila i jos nekih stvari koje auto nema,,ako cemo o sigurnosti pa rezervoar na motoru je od 1mm pleha.......i izlozen je udarcima,dok je boca od 3mm,i ima 2 sigurnosna ventila........
brm brmmmmmmmm

paperinos

• Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2008, 07:49:43 pre podne »
Sa plinom jedino moze bolje da se puca.

Nije kao ono sa benzinom..ratatata tatata.

Ma jok ovde opalis jednom..... ;D i zzavrsio si sa pucanjem   big beng.... ;D.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2008, 08:58:55 pre podne »
negde oko 2001 2002god sam kupio mobilni telefon sa kamerom,svi se smejali,,seljaku jedan ono ovo,,,a danas ga svi imaju,,,tako ces i ti,,,za godinu dve ces imati plin,,,,vi koji se vozite od kafica do kafica i poredjete 200km mesecno vama i netreba,ja sam za mesec i po dana presao 4500km,,pa ti vidi koja je usteda,,
uostalom papiga ako ti se nesvidja ugradnja plina u motor nemoj ga ni ugradjivati i nemoj mi offovati po temi...
brm brmmmmmmmm

Van mreže Joe

• Suvozac
  • *
« Odgovor #10 poslato: Jun 23, 2008, 12:04:37 posle podne »
Posteno.
Ne razumem ljude kad kazu ja volim svoj motor i nikad mu ne bi ugradio plin.Pa ako ga toliko volis,valjda ce ti biti lepse da se vozis njime nego da ti stoji u garazi.

farbach

• Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 23, 2008, 12:07:45 posle podne »
U Mitrovici ima majstor koji ugradjuje plin u motore. Moze i u dvotaktne ali mora da ima pumpu za ulje. On vozi apriliju sr 50 vec drugu godinu. Boca stane pod sediste.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #12 poslato: Jun 23, 2008, 12:19:28 posle podne »
te mesace sam i ja nabavio,,to jest u putu su,,naruceni su,,ali su mi muka male boce,pogotovu za uvoz,,treba gomila sertifikata,papira ,odobrenja,domaci atesti,bla bla .....
brm brmmmmmmmm

paperinos

• Gost
« Odgovor #13 poslato: Jun 23, 2008, 03:05:46 posle podne »
negde oko 2001 2002god sam kupio mobilni telefon sa kamerom,svi se smejali,,seljaku jedan ono ovo,,,a danas ga svi imaju,,,tako ces i ti,,,za godinu dve ces imati plin,,,,vi koji se vozite od kafica do kafica i poredjete 200km mesecno vama i netreba,ja sam za mesec i po dana presao 4500km,,pa ti vidi koja je usteda,,
uostalom papiga ako ti se nesvidja ugradnja plina u motor nemoj ga ni ugradjivati i nemoj mi offovati po temi...

Evo zapisi slobodno i okaci, ali ja tu nakaradu necu staviti nikad.
Plin je u odnosu na benzin korak nazad, tako da to poredjenje sa telefonom ne stoji.
Estetski zahtevi mi se ne uklapaju za taj karabudz.
Pa to i na autu kad vidim jeza me uhvati.
A zamisli taj karabudz tek da vidim na svom ljubimcu gde je svaki saf originalan i bez ogrebotine.
Sve na svom mestu...... ;D a onda tu da "nakalemim" bakarne cevi i mesac odliven ko nogama presecem usisno crevo ili ga zabusim...daj molim te pa to je tragedija.
A tek onu bocu da teglim na motoru, pa to je za Grumfa uvreda, a ne za moju spravu.
Kad ne bude vise benzina kupicu motor na elektro pogon ili na pedale naravno da bude sve fabricki, ali plin i to jos
u karabudz varijanti, e taj film se kod mene nece prikazati NIKADA.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #14 poslato: Jun 23, 2008, 05:44:45 posle podne »
nije nikakvo karabudzenje,,,boca je u koferu nevidi se,,nevidi se ni isparivac.....nevide se bakarna creva,,,koriste se injektori,,a moze i bez njih..
brm brmmmmmmmm

Van mreže markoni

• Moto manijak u usponu
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
« Odgovor #15 poslato: Jun 23, 2008, 06:11:22 posle podne »
ideja je primamljiva to jeste,ali sa druge strane...jbg realno gledano motor je neka vrsta luksuza.kad imam para vozim ga,kad nema trazim ih da bi ga vozio,tako je bilo sa svima posljednjih 100 godina a i bice sve dok se ne iscrpi sva nafta iz zemlje.motor na struju....to me nikako ne privlaci,ne drazi,zvuka,buke.....svega onog sto privlaci

Van mreže Dexxter

• Ultimate Biker
« Odgovor #16 poslato: Jun 23, 2008, 06:31:35 posle podne »
Ajd sad lepo uzmi fotoaparat u ruke i slikaj taj plin.
Da i drugi mogu da vide. Nadam se da nisi od onih koji sve cuvaju za sebe.

Ja licno nisam zainteresovan za plin ali znam da bi neko sigurno voleo da vidi kako to izgleda. ;)

Van mreže darko dav

• Totalni Moto Manijak
« Odgovor #17 poslato: Jun 23, 2008, 10:10:39 posle podne »
JA SAM GA UPRAVO PROVOZAO,I MOGU VAM RECI DA SAM ODUSEVLJEN
Imam plin i u auto,i zahvaljujuci njemu sam za 2 godine presao 65000km,sto sa benzinom sigurno nebi mogao
MK KRALJEVI SLOBODE
       SVILAJNAC
www.mk-kraljevislobode.com

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #18 poslato: Jun 24, 2008, 10:18:09 posle podne »
Pa dobro, svako ima svoje. I ja sam prešao 4500 km. za mesec i po dana. Na benzin, naravno. Tako će i ostati. Razlike izmedju plina i benzina se odavno znaju, imaju čitave studije o tome, tako da kad kažu da ide isto, samo se slatko nasmejem, jer svi znaju da je to nemoguće. Bajk je, svejedno, skup hobi, pa ako nemaš za benzin, e 'ebi ga onda.

paperinos

• Gost
« Odgovor #19 poslato: Jun 24, 2008, 10:22:00 posle podne »
Ih gde  to rece...sad ce PLINDZIJE da ti naprave sacekusu u mraku. ;D

Zivog ce te opaliti...sa plinom naravno.... ;D

Vec vidim horde "plinske mafije" kako terorise bajkere benzince....... ;D

Plinska Inkvizicija stize......

Ali nece ni oni biti homogeni.

Podelice se na frakcije.

Tvrdu struju ce da cine METANDZIJE. ;D

Umerena struja ce da budu PROPANDZIJE. ;D