Novembar 19, 2018, 04:14:14 pre podne

Autor Tema: MOL Dynamic ulja  (Pročitano 5439 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mare_care

• Gost
MOL Dynamic ulja
« poslato: Februar 08, 2011, 02:27:18 posle podne »
Pozdrav prijatelji, kakvo je vaše mišljenje o MOL Dynamic uljima?
Pozzzz

Van mreže obi

• Moto Manijak
  • Pol: Muškarac
  • live to ride
    • http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.actudefense.com/wp-content/uploads/2010/08/legionnaires_pm.jpg&imgrefurl=http://www.actudefense.com/la-police-militaire-nounous-des-legionnaires/&h=525&w=800&sz=89&tbnid=Eh1_yiDdnPHQ-M:&am
Odg: MOL Dynamic ulja
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2011, 05:26:46 posle podne »
NISAM PROBAO NA MOJIM MOTORIMA,MOJ KUM KAZE DA JE OK,ON VOZI KAVU EN 500 I JOS PAR MOTORA,MEDJU NJIMA JE I HAYABUSA,PRVO JE HVALIO MOTUL A PRE PAR MESECI KAZE DA MU JE NEZNAM NEKO REKAO DA SU MOL ULJA ZA MOTOCIKLE OK,RAZMISLI,JA LICNO VISE IMAM POVERENJA U MOTUL

Mare_care

• Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2011, 08:18:29 posle podne »
Video sam da su ok sa cenama, pa zato pitam, nisu ni skupa a ni jefrina....po onim oznakama i odobrenjima sasvim solidna. Znam da imaju svoju rafineriju i da sami prave ulja, da ne pakuju nicija, a posto su jedni od najjacih igraca u Evropi, onda mu je malo sumnjivo da smeju da se zezaju sa kvalitetom. Valjalo bi probati to

Van mreže bigbad86

• Suvozac
  • *
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2011, 10:05:09 posle podne »
Kolko kostaju? 1L, 4L?

Koje gradacije imaju?

Full synth, Semi Synth?

Mare_care

• Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2011, 09:02:23 pre podne »
Ja sam primetio samo pakovanja od 1L, imaju full synthetic, semi synthetic i minealno....
5W-60, 10W-50, 10W-40, 20W-50
od 500-800 dinara su pakovanja...

Van mreže bigbad86

• Suvozac
  • *
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2011, 05:25:53 posle podne »

Mare_care

• Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2011, 10:10:43 pre podne »
Kako se odrazava fizicki ovo sto sprej za podmazivanje ima teflon u sebi? Nov sam u ovome pa se nadam da ne smaram

Van mreže Ziik

• Suvozac
  • *
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2011, 07:39:31 posle podne »
Sa MOL uljima sam se prvi put sreo prošle godine kada su mi u službenu Octaviu 2.5 tdi sipali Dynamic Gold Longlife! Obzirom da se uglavnom vozikam po gradu prijatno sam bio iznenađen zamenom na 25k km, a naročito kvalitetom ulja posle toliko pređenih km. Sa cenom od oko 1400 din/l na pumpama i visokim kvalitetom predstavlja odličnu (možda i najbolju) kupovinu za savremene dizel i benzinske motore koji zahtevaju VW 504 00/507 00, ACEA C3-04, ACEA A3/B4-04, MB 229.51.

Na sledećoj zameni ulja u moju alfu 156 2.4 jtd sam sipao nešto jeftinijei ne tako trajno, ali preporučeno Dynamic Prima 5w-40. Mogu vam reći da nisam pogrešio jer motor, i ako je dizel, radi osetno mirnije u odnosu na Seleniu WR koju sam menjao na 8 - 10k km. Prvu promenu ulja sam uradio na 12k, što je bilo prerano, ali nisam hteo da rizikujem na svom autu. Sledeć zamena će biti za neki dan i reći ču vam kakvi su mi utisci posle 15k km.

Ono što je za mene jako bitno je da je kvalitet ulja neosporan, a pogotovo činjenica da ne moram da se smaram brigom da li je u kantici zaista originalno ulje. Mare, ne znam šta voziš, ali ova dva ulja su za preporuku, naročito Gold Longlife, i veoma mi je žao što nemam hrabrosti da eksperimentišem i sipam ga u moju Alfu.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2011, 07:48:39 posle podne »
to govno od ulja je sipao moj kompanjon  u cbr,ku, i nije mu trajala dugaccko, do prvog izlaska na auto put, sipao je po katalogu,nepamtim oznaku ali pamtim da je od pocetka sipanja radila kao dres, i tih 10km dok je stigao do auto puta, e tu je zakovala, najgore moguce ulje...
motor je pre toga bio besprekoran..a ubedjivali su ga da je to ulje besprekorno... i taj sa pumpe sto mu je kao udarao reklamu ono ovo je slicno prosao sa skuterom,4t jamahom... ma bog je smislio motul bardal  elf. liqwi moly, itd....a ta neka ulja...
mozda imaju neka auto ulja,slazem se , al u moja vozila  ja vise ne rizikujem..mozda kad se dokazu za jedno 15tak godina...
brm brmmmmmmmm

Mare_care

• Gost
« Odgovor #9 poslato: Februar 23, 2011, 08:41:58 posle podne »
to govno od ulja je sipao moj kompanjon  u cbr,ku, i nije mu trajala dugaccko, do prvog izlaska na auto put, sipao je po katalogu,nepamtim oznaku ali pamtim da je od pocetka sipanja radila kao dres, i tih 10km dok je stigao do auto puta, e tu je zakovala, najgore moguce ulje...
motor je pre toga bio besprekoran..a ubedjivali su ga da je to ulje besprekorno... i taj sa pumpe sto mu je kao udarao reklamu ono ovo je slicno prosao sa skuterom,4t jamahom... ma bog je smislio motul bardal  elf. liqwi moly, itd....a ta neka ulja...
mozda imaju neka auto ulja,slazem se , al u moja vozila  ja vise ne rizikujem..mozda kad se dokazu za jedno 15tak godina...

Ja sve sto sam cuo o tim uljima je ok, do duse o uljima za automobile, ali ako prave ok ulja za auta ne verujem da bi fusarili na moto uljima...

Van mreže Ziik

• Suvozac
  • *
« Odgovor #10 poslato: Februar 23, 2011, 09:10:26 posle podne »

Pa i vodu da je sipao išlo bi više od 10km. A sve i da je tako što ih nije tužio jer bi lako dokazao da je ulje u pitanju. Ja ipak mislim da ti samo trabunjaš, a koji je razlog ne znam. Verovatno valjaš nešto u original kanticama pa si se zabrinuo za sopstveni biznis. Ja sam sa ova dva pomenuta ulja prešao oko 75k km i motori samo pevaju, a da mi se nešto slično desilo ne da bi ih tužio u zemlji Srbiji nego bi ih ganjao i u Briselu i u Budimpešti!

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2011, 09:18:56 posle podne »
Pa i vodu da je sipao išlo bi više od 10km. A sve i da je tako što ih nije tužio jer bi lako dokazao da je ulje u pitanju. Ja ipak mislim da ti samo trabunjaš, a koji je razlog ne znam. Verovatno valjaš nešto u original kanticama pa si se zabrinuo za sopstveni biznis. Ja sam sa ova dva pomenuta ulja prešao oko 75k km i motori samo pevaju, a da mi se nešto slično desilo ne da bi ih tužio u zemlji Srbiji nego bi ih ganjao i u Briselu i u Budimpešti!
nazalost,ne trabunjam, znam o cemu pricam...,na vodu bi radio citavih 2 minuta,ulje ne prodajem , i kupujem ga obicno u prodavnici,kam te lepe srece da ga prodajem... a za ovo sto sam napisao sam 100% u pravu,ipak drzim servis malo vise godina i znam kad je ulje lose kad je dobro...
i ja tebe nisam vredjao,ako bas hoces da se vredjamo i prozivamo ok,moze i to...
i od tuzbe u srbistanu nema nista...
a kolko vidim meni vise lici da ti prodajes to ulje,,,
a kolko mi se cini napisah a mozes da pogledas da sam se slozio za auto ulja..
i zamolici te jos jednom da me ne prozivas...jer ni ti ni mare se niste predstavili itd,pa da predpostavimo sad sve i svasta...
brm brmmmmmmmm

Mare_care

• Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 23, 2011, 09:30:40 posle podne »
nazalost,ne trabunjam, znam o cemu pricam...,na vodu bi radio citavih 2 minuta,ulje ne prodajem , i kupujem ga obicno u prodavnici,kam te lepe srece da ga prodajem... a za ovo sto sam napisao sam 100% u pravu,ipak drzim servis malo vise godina i znam kad je ulje lose kad je dobro...
i ja tebe nisam vredjao,ako bas hoces da se vredjamo i prozivamo ok,moze i to...
i zamolici te jos jednom da me ne prozivas...jer ni ti ni mare se niste predstavili itd,pa da predpostavimo sad sve i svasta...

Ja te druze nisam vredjao, dosao sam da se raspitam o uljima, a ne znam kako da se predstavim?

Van mreže Squi

• MK Uzice
  • Ultimate Biker
  • Rade-Squi
« Odgovor #13 poslato: Februar 23, 2011, 09:37:55 posle podne »

Ok Mare... osnovni je rad da se predstaviš u rubrici "predstavljanje članova" da bi svi znali sa kim razgovaraju, jer se mi u većini slučajeva poznajemo.

Mare_care

• Gost
« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2011, 09:39:02 posle podne »

Ok Mare... osnovni je rad da se predstaviš u rubrici "predstavljanje članova" da bi svi znali sa kim razgovaraju, jer se mi u većini slučajeva poznajemo.

Nema problema

Van mreže Ziik

• Suvozac
  • *
« Odgovor #15 poslato: Februar 23, 2011, 09:49:25 posle podne »

Ja to ulje samo trošim, a kupujem ga ili u servisu ili na pumpi za lične potrebe. Kao što sam i rekao ja bih u moj auto najradije sipao Dynamic Gold Longlife i da sam se konsultovao samo sa pumpadžijom verovatno bi mi rekao samo teraj super je. Ono što ja znam, a malkice se i razumem u mehaniku, je da pogrešan izbor ulja ne može da zariba motor posle 10km tako da tvoj post više liči na bajku za malu dečicu nego ozbiljan komentar na kvalitet ili nekvalitet ulja. Nekvalitetno ulje ako se koristi duži period može da dovede do oštećenja motora i skraćenja njegovog veka, ali za par k km ta oštećenja će biti neznatna, a neodgovarajuće i nekvalitetno ulje svako ko poznaje svoj motor može da otkrije veoma brzo i da blagovremeno reaguje.

I sam sam bio u takvoj situaciji kada sam pre 6-7 god. kupio Valvoline u prodavnici (u kanticama je bilo verovatno jestivo ulje) koje sam sipao u Hondu Accord. Odmah sam primetio da nešto nije u redu i posle nekih 500km zamenio ulje. Taj motor je posle toga prešao još 50k kod mene i ko zna koliko kod novog gazde, a da nije pokazivao nikakve znake oštećenja.

A u vezi tužbe - to ulje ako je kupljeno na MOL pumpi potpada pod garanciju MOL-a i može biti tužen u zemlji, u zemlji porekla ili EU kojoj Mađarska pripada. Druga je priča za kupovinu u prodavnicama gde samo ta prodavnica ili lanac odgovaraju za kvalitet (ako su ulje nabavili legalno od proizvođača oni će preneti tužbu na njega) pa direktno samo prodavnica može biti tužena i to u zemlji u kojoj se nalazi.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2011, 10:01:09 posle podne »
da ti ponovim opet,nije bajka,nego surova realnost,,,,,motor je prolupo za 10tak km....tolko o njihovom kvalitetu za motore koji se vrte u 10.000rpm i vise....
i nije jedini koji je do sad crko od loseg ulja za 10tak km.
i mogao bi da se predstavis u temi za predstavljanje clanova. onako reda radi....mi se svi ovde manje vise poznajemo licno,
pa da upoznamo i tebe,ovako nam vise licis na prodavca molovih ulja....
ziveo motull i kastrol jos 100god  *20
brm brmmmmmmmm

Van mreže Ziik

• Suvozac
  • *
« Odgovor #17 poslato: Februar 23, 2011, 10:16:11 posle podne »
Evo predstavio sam se. Tek sam sada video da sam malo zalutao na bajkerski forum (Google me bacio ovde), ja se ipak vozim na četiri točka, ali sam imao automobile koji se vrte na 8+k RPM. Doduše, tada nisam imao MOL na raspolaganju pa ne mogu da komentarišem. Ipak, ostajem pri tvrdnji da je Dynamic Gold Longlife najbolje ulje koje sam ja koristio u poslednjih nekoliko godina.

Van mreže bokilic

• Totalni Moto Manijak
  • brmmmm brmmmm
« Odgovor #18 poslato: Februar 23, 2011, 10:26:02 posle podne »
Evo predstavio sam se. Tek sam sada video da sam malo zalutao na bajkerski forum (Google me bacio ovde), ja se ipak vozim na četiri točka, ali sam imao automobile koji se vrte na 8+k RPM. Doduše, tada nisam imao MOL na raspolaganju pa ne mogu da komentarišem. Ipak, ostajem pri tvrdnji da je Dynamic Gold Longlife najbolje ulje koje sam ja koristio u poslednjih nekoliko godina.
e pa vidis,moto i auto ulja su kao dupe i oko razilciti.....nemaju veze jedno s drugim....
ako vec hoces dobro auto ulje onda ipak za moj ukus slovenacko olma line,ja vidis sa njim imam dobro iskustvo...
u moto uljima motul i livi moly,i cak i elf,ali samo mineralno elfovo ulje...
no dobro misljenje je kao dupe,svako ima svoje i svakom tudje smrdi,,jeb...
i svako ima svoje iskustvo,
100ljudi 100cudi,100zena 200 sisa  :P :P :P
brm brmmmmmmmm