Septembar 19, 2018, 08:25:00 posle podne

Autor Tema: Moze mala pomoc. . .?  (Pročitano 1955 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Dejan989

• Suvozac
  • *
Moze mala pomoc. . .?
« poslato: Mart 24, 2013, 11:08:35 posle podne »
Moze pomoc kako i gde mogu da smanjim KW na motoru na 35Kw kako bih mogao da vozim sa A2 kategorijom . . .Kupio sam Kawasaki ZXR 750. . .ima 74Kw i video sam na raznim forumima da moze da se smanji uz pomoc nekih blokada na 35KW. . .npr. u hrvatskoj ceo proces kosta 350 eura
Da li neko zna gde i ko to radi ili gde da se raspitam. . .?
Hvala unapred. ..

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
Odg: Moze mala pomoc. . .?
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2013, 11:23:07 posle podne »
Prvo je red da se predstavis !

a sto se tice problema , vidi u lokalnom sup-u dal to moze da oni urade ... Problem je kad smanjis konjazu moras da atestiras taj motor a onda u sup da prihvate to .....

Smanjivanje konjaze moze da ti uradi svaki malo bolji majstor ...
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže Dejan989

• Suvozac
  • *
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2013, 04:32:35 posle podne »
Ja sam Dejan iz Bora. . .na toliko sajtova sam postavio pitanje da sam zaboravio neke osnove.Imam problem sa A2 kategorijom zato me i interesuje.
Hvala na odgovoru raspitacu se pa javljam sta sam saznao!
Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 28, 2013, 01:06:28 pre podne Dejan989 »

Van mreže Peca - MK Stiški Orlovi

• Predstavnik Kluba
  • Moto manijak u usponu
  • **
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2013, 06:14:42 posle podne »
Zdravo Dejane iz Bor...Mislim da si malo preterao..Nije dzabe izmisljeno da se pocne sa slabijim motorima pa vremenom,kad se stekne neko iskustvo,predje na vece..Vozim preko trideset godina i poznavao sam,napominjem poznavao,mnogo momaka koji su vikali...R jedan ili nijedan..Nazalost brzo su zavrsili karijeru..Odabrao si ,za pocetak,izuzetno tezak motor za voznju..Obuzdaj malo strasti..Nije sramota voziti mali motocikl..Celiciliu smo se na starim dobrim MZ-ima a vi deco odma Hajabusa..Razmisli malo..Nisi u pravu...

Van mreže Dejan989

• Suvozac
  • *
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2013, 01:05:57 pre podne »
Pozdrav Peco. . .Ja vec imam manji motor Cagivu MITO 125 1993 god vec nekoliko godna.A sto se tice Kawasakia to mi je uletelo za neke male pare a motor je bez ulaganja pa zelim da saznam kako moze da se uradi smanjivanje konjaze zbog A2 kategorije jer voleo bi da mogu legalno da ga provozam a ne da mi stoji u garazi.A sto se tice R motora razumem sve sto mi govoris i postujem svacije misljenje a pogotovo ljudi koji imaju toliki radni staz na motoru kao ti.Vozim motore od malena do sad hvala bogu nikad nisam pao a nikad se nisam ni glupirao toliko sa motorima da bi doso u tu situaciju jer kako postujes motor tako ce i on tebe. . .

Van mreže Peca - MK Stiški Orlovi

• Predstavnik Kluba
  • Moto manijak u usponu
  • **
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2013, 09:02:34 pre podne »
Drago mi je sto tako razmisljas..Ovo je Srbija i to sto ti zelis je gotovo neizvodljivo..Na zapadu moze..Ovde tesko..Vidimo se na Borskom jezeru..

Van mreže PECA BMW

• Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2013, 01:22:55 posle podne »
mislim a ti se ne isplati da to radis ... dok sve to zavrsis imaces vec a kategoriju  :o

ako ipak resis da se cimas onda se prvo raspitaj gde rade atestiranje vozila i te sto rade atest pitaj mogu li oni
da atestiraju motor posle smanjivanja konjaze ...
mada mislim da je prejak taj motor za smanjivanje ..
"Naša glavna svrha u životu je da pomognemo drugima. A ako nekome ne možeš pomoći, onda mu bar ne čini zlo"

Van mreže Dejan989

• Suvozac
  • *
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2013, 09:35:06 posle podne »
Raspitao sam se sa jednim mehanicarom jer u SUP nisu znali o cemu pricam i pravili me na budalu.A ovaj covek mi je rekao da svaki motor do 75 kw moze da se smanji na 35 kw ali da je to velika zebancija oko atesta i da je to mnogo tesko da se legalizuje a i kosta dosta. . .a na zapadu je to normalna stvar i skoro svaki motor moze da se smanji na 35 kw a moze i da se fabricki kupi. . .Hvala vama na pomoci i na vremenu. . .A Peco nadam se da se vidimo na jezeru jel je opstina zabranila skupove takve vrste na jezeru niko ne zna sta ce da se desi svi se nadamo da ce da bude. . .I jos jedno pitanje posto to ne znaju da mi objasne ovde u SUP-u da li ja posto imam A2 kategoriju kada napunim 24 god. sad u Aprilu da li ja treba da polazem za A ili dobijam automatski jer jedni pricaju jedna a drugi drugo. . .
Pozdrav