Septembar 21, 2021, 01:42:05 pre podne

Autor Tema: kako popraviti vizir?  (Pročitano 3277 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Moto Laci

• Bajker Bez Granica
  • Stara Pazova
kako popraviti vizir?
« poslato: Novembar 28, 2008, 06:35:57 posle podne »
vizir se vremenom iz grebe ,pa nocu imamo problema kada nam dolazi vozilo u susret-rasipa se svetlost    EVO RESENJA; namazite vizir pastom za zube nalo nek se osusi  zatim operite pastu sa vizira. NACIN DEJSTVA pasta ostaje u pukotinama i cvetlosT Se ne rasipa.Vizir nikada nemojte polirati rezultati su katastrofalni

Van mreže Dexxter

• Ultimate Biker
  • Pol: Muškarac
Odg: kako popraviti vizir?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 28, 2008, 06:48:45 posle podne »
WOW e to je pravi predlog. Vidis to nisam znao. Moracu da probam. Svaka cast za predlog. ;)

Van mreže Moto Laci

• Bajker Bez Granica
  • Stara Pazova
« Odgovor #2 poslato: Novembar 28, 2008, 07:10:54 posle podne »
DOBRO JE I OPROBANO VERUJTE NAREC ja sam bio bajker 40.god. kada sam pocinjao nicega nije bilo bili smo kao braca rajt pioniri bajkerstva.sve po sistemu uradi sam.vau kakve smo zmigavce pravili od drveta imadjarskih autobusa-/kockacti/ a cena skoro dz. nacni te temu i tu sam.

paperinos

• Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 28, 2008, 09:55:44 posle podne »
To se zove entuzijazam.
To su bila vremena slavna kad je motor bio nedosanjani san mnogih ljudi kod nas ali i u okruzenju.
Zivelo se za motor, radilo i stedelo, odvajao se svaki dinar od usta da bi se kupio benzin.
Celave gume su se narezivale , akumulatori prepakivali, cuda su se stvarala samo da se osposobi motor.

Van mreže Moto Laci

• Bajker Bez Granica
  • Stara Pazova
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2008, 12:38:06 pre podne »
paperinos  sve si dobro rekao svi smo bili kao kubanci znaci sve delove smo'' pravili''da vi vidite fotke mojih motora probudilo bi u vama za mnoge nove ideje. u nase vreme je svaki motopr bio unikat radi se o i sada aktuelnim motorima na forumu, a to sumz ts 250,honda 750 bol d'or 2kom ....njih sam puno voxio.

Van mreže Dexxter

• Ultimate Biker
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2008, 12:02:21 posle podne »
Pa hajde postavite novu temu pa da svi pocnemo polako sa slikama i uspomenama. ;)

Van mreže serginho

• Bajker Bez Granica
  • Uzivaj dok si jos ziv.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2008, 02:28:47 pre podne »
majka ono sa pastom.

Van mreže grunf014

• Bajker Bez Granica
  • Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter
    • M.K.Valjevo
« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2008, 05:53:35 posle podne »
vizir se vremenom iz grebe ,pa nocu imamo problema kada nam dolazi vozilo u susret-rasipa se svetlost    EVO RESENJA; namazite vizir pastom za zube nalo nek se osusi  zatim operite pastu sa vizira. NACIN DEJSTVA pasta ostaje u pukotinama i cvetlosT Se ne rasipa.Vizir nikada nemojte polirati rezultati su katastrofalni

Ideja je extra, ali ni poliranje nije lose. Klubski je na svojoj 900RR ispolirao vizir i stvarno je kao nov, a gledao sam ga skepticno kada je uzeo polirku u ruke...
4 TOCKA SLUZE ZA PREVOZ TELA- 2 SU ZA DUSU!!!

IVKE

• Gost
« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2008, 10:51:54 pre podne »

Ideja je extra, ali ni poliranje nije lose. Klubski je na svojoj 900RR ispolirao vizir i stvarno je kao nov, a gledao sam ga skepticno kada je uzeo polirku u ruke...
Jel se ovde prica o kacigi ili motoru?

Van mreže Moto Laci

• Bajker Bez Granica
  • Stara Pazova
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2008, 11:54:53 pre podne »
u ovoj temi mislo sam na vizir od kacige, u principu moze i na mo totoru , ali poenta price je na rasipanju svetlosti a ne o izgledu

IVKE

• Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2008, 09:12:02 posle podne »
u ovoj temi mislo sam na vizir od kacige, u principu moze i na mo totoru , ali poenta price je na rasipanju svetlosti a ne o izgledu
Ja sam razumeu da je o kacigi al vidim da se pominju i motori

Van mreže grunf014

• Bajker Bez Granica
  • Yamaha XJ 900s Diversion Streetfighter
    • M.K.Valjevo
« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2008, 11:47:01 posle podne »
Ja sam razumeu da je o kacigi al vidim da se pominju i motori
sve jedno je, samo sto viziri na kacigama su osetljiviji i moraju se pazljivije polirati.
4 TOCKA SLUZE ZA PREVOZ TELA- 2 SU ZA DUSU!!!

Van mreže Šeki

• Bajker Bez Granica
« Odgovor #12 poslato: Decembar 12, 2008, 09:22:08 pre podne »
Ha! Mene nagovori drugar da vizir na motoru toniram sprejem za zatamnjivanje stop lampi na kolima. Kaže, radio jedan njegov pajtos i ispalo perfektno. E sad, znaš ono, kad ti ne da djavo mira k'o kad imaš crve u dupetu, i uzmem ja da probam! Mislim se, crn mi motor, još da zatamnim vizir i ima da ispadne - ludilo.
 LUDILO je i bilo.
 Skinem vizir sa motora, koji je kao nov, ispoliram ga, kupim taj sprej, a ima ga i u zeleoj, crvenoj i crnoj varijanti. Preduvam vizir i stvarno ispadne fantastično. Onako oduševljen, odem u kuću i pustim da se osuši. Posle jedno sat vremena, kad sam se vratio u garažu, lepo k'o čovek, padnem u nesvest.
 Posto vizir nije, naravno, nov, gde god je imao kakvu pukotinu po gledji (da se tako izrazim), a to se i nije videlo okom, farba (u stvari, to mu više dodje kao toniran lak) je ispucala i napravila takve brazde po njemu kao da je neko orao.
 Posle toga, skidaj sve sa razredjivačem, pa šmirgla 400, pa 800, pa 1500 i na kraju 2000. Polirku u ruke i Wuerth polir pastu, pa polako. Mašinom kad radiš i nije neki problem i ne zahteva puno vremena.
 I verujte, ispao je bolje nego što je bio pre svih tih zajebancija. A uz malo strpljenja može da se dovede do perfekcije.