Jun 16, 2024, 07:12:23 posle podne

Autor Tema: Honda Transalp  (Pročitano 10681 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Splinter

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Harley Davidson FLSTF
    • FB
Honda Transalp
« poslato: Maj 02, 2009, 09:29:17 posle podne »
 Danas popodne svratim do kluba i tu zateknem par klubskih drugara. Uz hladno pivo i grickalice zapocnem temu po naslovu ovog posta.
Kazem da mi se Transalp prilicno dopada i da bih ga najradije uzeo. Jedan od mojih "prijatelja" kaze:" Kolko znas tolko i pricas. Uzmi ga pa ces da vidis kako ces da se zajebes"!
Pitam ga ja da mi kaze u cemu je kvaka i da mi prenese svoje iskustvo....(moram napomenuti da je mladji od mene ali iskusniji bajker svakako).
Nadajucu se da ce mi odgovoriti, pomenuo sam mu i dedove ali nikako covek da kaze svoje iskustvo vezano za Tranaslapa i taj model motora.
U svom tom iscekivanju i nadi da ce reci ipak sam ostao sam bez odgovora. Cim je posao na vrata saopstio sam mu da cu temu iz kafane prebaciti na forum i da cu od ovdasnjih forumasa dobiti iskren odgovor. Zamolio bih ga ovom prilikom posto zaboravih da mu kazemu kafani , da se ne ukljucuje u temu jer je danas imao priliku da kaze.
Braco pa izvolte!
Sta fali Hondi Tranasalp?

P.S. Klubski "prijatelj" vozi Suzuki Intrudera V800!
Небитни пролазник

Van mreže Dexxter

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3693
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2009, 10:04:07 posle podne »
Sta znam dosta ljudi koje znam voze transalpe ali se niko nije posebno zalio na njih. Redovno odrzavanje i servis. Nista posebno.
Mozda je mislio na tip motora to sto je enduro? Nekima enduro ne pase. A i to je visok motor.

Van mreže Splinter

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Harley Davidson FLSTF
    • FB
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2009, 10:11:39 posle podne »
Znam da je visok, ali ni blizu Super Teneri.
Mislim da ima mogucnost podesavanja kao i na ostalim enduro motorima.
Tehnicki podatci:
http://www.honda.hr/motocikli/tehnicki-podaci.asp?Idmotor=FC9728D5-A92B-4E61-82C0-4874074832AF
Небитни пролазник

kuratista

  • Gost
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2009, 10:23:21 posle podne »
Transalp je motor kojem ne fali ama bas nista. Ima 50- tak konjskih snaga sto je za takav motor dovoljno, udoban je, kocnice zadovoljavajuce ( na modelu koji sam ja vozio 94 god. jedan disk napred i jedan pozadi), nije pravljen za zesci of-road ali se sasvim dobro snalazi po makadamu, nije pretezak i lako se vozi i po gradu, zastita od vetra sa povisenim vizirom zadovoljavajuca, moze se i putovati sa njim, lepo pegla krivine. Iznad svega to je POUZDAN motor koji se ne kvari i uz redovno odrzavanje ima da ti traje 100 godina - pa ne zovu ga dzabe mala africa!!!!
MISO veruj da je to za tebe odlicna kombinacija, obzirom na tvoju konstituciju ( visinu), sa AFRICOM bi mozda imao problema ali na transalpa ces se vrlo brzo privici i veruj da neces pogresiti!!!! :)

Van mreže Boban

  • Moto manijak u usponu
  • *****
  • Poruke: 397
  • Africa RD07
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2009, 11:02:21 posle podne »
Miso, sve zavisi od konkretnog modela, ako je o tome bila rijec nekim slucajem onda se ne moze komentarisati, naravno.

Medjutim, ako te interesuje generalno, taj motor ima reputaciju udobnog i izdrzljivog motora, koji ne mari mnogo za kvalitet puta po kome se vozi. Dovoljan je za putovanje u dvoje. Performanse su zadovoljavajuce iako 50ks na papiru nije mnogo. Nije za tezi off road, ali nije ni afrika. Recimo, u Italiji je jako popularan motor. Ono sto je zanimljivo je da se vozi jako jako lako. Ne bih se iznenadio da cujem od tebe da kazes da se lakse vozi nego tvoj skuter. V2 motor radi dosta mirnije i tise od jednocilindrasa-sto je pretezan slucaj u klasi 600 (pretpostavljam da mislis na XL600V). Mada, isto je i sa 650. Ako je primjerak u iole dobrom stanju-preporucujem.

Van mreže Šeki

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 940
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2009, 11:11:00 posle podne »
 Ako se meni lično neki model motora ne svidja, ili nije za mene, ne mogu da kažem da je loš (ako stvarno nema nekih ozbiljnijih mana). Ako 100 ljudi hvali nešto, a jedan kudi, lako je izvesti zaključak, pogotovu ako pričaju iz ličnog iskustva, a to je najbitnija stavka.
 Uopšteno govoreći, malo mi je najasno kada neko donosi sud o nekom motoru a provoza ga 500 metara ili par kilometara. Ja sam lično probao taj motor u više navrata u gore pomenutim relacijama, i pošto vozim RR naravno da cu reći da je udoban itd, ali i dalje nemogu da imam neku jasnu sliku.
 Izmedju ostalog, forumi zato i služe da bi se čula iskustva drugih.

  Naravno, sve ovo što sam napisao se ne odnosi na "vlasnika Suzukija Intrudera 800". ;), a ti Pacove nemoj da se cveljaš ;D ;D ;D

Van mreže Šeki

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 940
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2009, 11:15:12 posle podne »
 Ah da, zaboravih da kažem; ako bih nekada se odlučio da kupim neki enduro, baš bih nju uzeo.

Van mreže SAĆO

  • Profi Vozac
  • **
  • Poruke: 243
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2009, 11:18:20 posle podne »
HONDA je to,ne mozes da pogresis. ;D ;D

Crven Ban

  • Gost
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2009, 11:19:47 posle podne »
Miso, Raca poseduje taj motor i prilicno je prosao sa njim. Nazoves ga na pice i on ti objasni sve mane i vrline doticnog motora. Svi mi koji smo vozili taj motor po 10 min mislim da nismo kompetentni da damo sud. Svako ima neki svoj sud po izgledu motora a to ne mora da bude u opste istina. A visina motora i nije neki narocito bitan faktor jer se posle nekog vremena naviknes da vladas i visinom i njegovom tezinom.

Van mreže Rendi

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3030
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #9 poslato: Maj 03, 2009, 01:44:53 pre podne »
Ja neznam koji su to kriticari i koliko poznaju motore ali za Transalpa reci nesto negativno je prava nebuloza. Motor za koji strucnjaci kazu da ne moze da stane 2 paljenja dve bobine 4 svecise uglavnom sve udvojeno. Sretao sam ih sa po 100000km predjenih bez generalne vrlo izdrzljiv motor, za avanturisticka putovanja a da ne govorimo o najnovijem modelu koji je savrsenstvo.Taj lik koji kritikuje neka samo pita od kada se pravi ovaj model pa ce mu sve biti jasno jer da ne valja ne bi se pravio toliko dugo.Honda je vrlo ozbiljna firma da bi pravila nesto lose.

Van mreže Ivta - MK Smederevo

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 4440
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #10 poslato: Maj 03, 2009, 10:34:18 pre podne »
Ja neznam koji su to kriticari i koliko poznaju motore ali za Transalpa reci nesto negativno je prava nebuloza. Motor za koji strucnjaci kazu da ne moze da stane 2 paljenja dve bobine 4 svecise uglavnom sve udvojeno. Sretao sam ih sa po 100000km predjenih bez generalne vrlo izdrzljiv motor, za avanturisticka putovanja a da ne govorimo o najnovijem modelu koji je savrsenstvo.Taj lik koji kritikuje neka samo pita od kada se pravi ovaj model pa ce mu sve biti jasno jer da ne valja ne bi se pravio toliko dugo.Honda je vrlo ozbiljna firma da bi pravila nesto lose.
*556  I ja sam cuo sve najbolje o tom motoru iako mi se licno ne svidja.


Van mreže Splinter

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Harley Davidson FLSTF
    • FB
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #11 poslato: Maj 03, 2009, 03:13:57 posle podne »
Citat
Izmedju ostalog, forumi zato i služe da bi se čula iskustva drugih.




Zato sam i postavio pitanje.

Hvala drugari!
Небитни пролазник

Van mreže misa r1

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 2062
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #12 poslato: Maj 03, 2009, 05:35:20 posle podne »
Pazaruj ako hoces i samo vozi,odlican prevoz. ;)

Van mreže Splinter

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Harley Davidson FLSTF
    • FB
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #13 poslato: Maj 03, 2009, 10:06:59 posle podne »
Vidim svi vozite Hondu Transalp!
Mozda ste vozili? :P
Небитни пролазник

Van mreže misa r1

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 2062
  • Pol: Muškarac
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #14 poslato: Maj 03, 2009, 10:11:45 posle podne »
Kazu ozbiljni majstori ja samo R vozim. ;)

Van mreže Splinter

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Harley Davidson FLSTF
    • FB
Odg: Honda Transalp
« Odgovor #15 poslato: Maj 03, 2009, 10:12:52 posle podne »
Kazu ozbiljni majstori ja samo R vozim. ;)
Ne sumljam da su ozbiljni majstori!
Небитни пролазник