Septembar 30, 2023, 09:04:10 posle podne

Autor Tema: NOVITETI - ALPINESTARS AIRBAG ,,TECH-AIR" (VAZDUŠNI JASTUK ZA MOTOCIKLISTE:)  (Pročitano 3044 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži MR.Čokanlija

  • Administrator
  • Ultimate Biker
  • *
  • Poruke: 4234
  • Pol: Muškarac
    • Moto KLub Čokanlija na WEB-u...
NOVITETI - ALPINESTARS AIRBAG ,,TECH-AIR" (VAZDUŠNI JASTUK ZA MOTOCIKLISTE:)
« poslato: Novembar 20, 2014, 04:52:47 posle podne »



Kompanija Alpinestars predstavila je specijalni prsluk koji se u slučaju (ne daj, Bože) sudara motocikla sa nekim drugim vozilom
naduvava poput vazdušnog jastuka u automobilu, kako bi se zaštitili gornji delovi tela motocikliste i ublažile posledice saobraćajne nesreće.
Za razliku od vozača i putnika u automobilu, motociklisti, osim kacige i zaštitne odeće nemaju drugu bezbednosnu opremu
koja bi im u kriznom momentu spasila život i posve sigurno umanjila težinu povreda prilikom eventualnog udesa.
Posle desetogodišnjeg istraživanja, Alpinestars je došao do rešenja koje bi trebalo da vožnju motocikla učini bezbednijom.
S obzirom da zbog konstrukcije dvotočkaša ugradnja klasičnog vazdušnog jastuka ne bi dala rezultat, kompanija se fokusirala kako da unapredi zaštitnu odeću motocikliste. Tako je nastala nova Tech-Air tehnologija
koja podrazumeva specijalni prsluk na naduvavanje u jakni vozača i integrisanu upravljačku jedinicu.
















Specijalni vazdušni jastuk štiti torzo motocikliste, uključujući ramena, kičmu, grudi i deo tela gde se nalaze bubrezi.
Prsluk se aktivira preko patenta zatvarača na jakni, a napaja se pomoću baterija koje se nalaze u samom prsluku.
Kada su baterije sasvim napunjene, mogu da traju i do 25 sati vožnje, dok dopuna u trajanju od jednog sata obezbeđuje 4 sata bezbedne vožnje.
Kako je saopštio proizvođač, Tech-Air zaštitni prsluk pojaviće se na evropskom tržištu u proleće 2015. godine.
Upravljačkoj jedinici potrebno je 30-60 milisekundi da detektuje sudar i još 25 milisekundi za naduvavanje prsluka.
Izvor:http://www.moto-berza.com
Izvor:http://www.alpinestars.com

POGLEDAJTE VIDEO SNIMAK CRASH TESTA - SA NOVOM ,,TECH-AIR" TEHNOLOGIJOM:
Kako se aktivira ova zaštitna oprema u slučaju (ne daj, Bože) sudara motocikla sa automobilom!


« Poslednja izmena: Novembar 20, 2014, 05:19:13 posle podne od strane MR.Čokanlija »
DOBRODOŠLI SVI - JEDNIM KLIKOM REGISTRUJTE SE NA FORUM MOTO ASOCIJACIJE SRBIJE:
http://forum.motoasocijacijasrbije.com/index.php?topic=13614.0

MAS JE JAK ONOLIKO KOLIKO SMO SVI MI ZAJEDNO JAKI!!!
PRATITE MOTO ASOCIJACIJU SRBIJE NA FACEBOOK-U:
https://www.facebook.com/MotoAsocijacijaSrbijeMAS