Oktobar 24, 2024, 04:53:58 pre podne

Autor Tema: BRACO,MOLIM VAS...  (Pročitano 30343 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vudu

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3829
  • Pol: Muškarac
  • YAMAHA FJR 1300A
BRACO,MOLIM VAS...
« poslato: Januar 23, 2008, 04:24:53 posle podne »
  Nije ni pocela sezona,a nasa dva brata,bajkera,se vise ne voze ovim zemaljskim putevima >:(
  Nema crnje ironije,nego kada nam na kraju,ostane samo da konstatujemo da je vozac automobila bio kriv.
  Vozite oprezno po gradu,milite.Neka vas preticu i automobili,i skuteri,i...
  Nosite opremu!
  Neka male sponzorusice ostanu u dilemi,koji je to vitez asfalta upravo prosao pored njih!
  Grad i nije nas teren,nego dugacki i siroki drumovi ove nase Srbije,a i sire!
  Ne zelim,da se o nama snimi:"Vidimo se u citulji 2 !!!"
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže NOCA

  • Vozi da sve vidis i da te svi vide!
  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1409
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2008, 07:07:22 posle podne »
Pridruzujem se Vuduu. Stvarno ljudi, vreme je varljivo, budimo oprezni . Cuvajmo sebe i od nas samih , a i od drugih.

Van mreže TRIKES-M-D

  • Bajker Bez Granica
  • *******
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
  • KAWASAKI VN 800
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2008, 07:17:15 posle podne »
U pravu si Vudu.Dan-dva lepog vremena i odmah haos.Trebamo blokirati par glavnih puteva, strajkovati i tome slicno i sve bi se promenilo, bar po mom misljenju *4 *4.
LUMBES-TRIKES-Dača   " COPER SRBIJA "

Van mreže vudu

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3829
  • Pol: Muškarac
  • YAMAHA FJR 1300A
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2008, 07:37:24 posle podne »
 Ma ljudi,niko nas nece sacuvati,ako se sami ne cuvamo  :(
 Ko se cuva i Bog ga cuva ;)
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže markoni

  • Moto manijak u usponu
  • *****
  • Poruke: 499
  • Pol: Muškarac
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2008, 07:53:23 posle podne »
u ovom periodu gine dosta mladih i neiskusnih bikera (ja jesam mlad,sta sam ja,klinac od 20g,vozim dugo motor,istina godinu dana samo posedujem svoj od 600ccm,do sada su to bili manji motori) koji ne shvataju da je voznja po ovakvom vremenu opasnija cak nego po kisi.asvalt je hladan,gume nisu predvidjene za ove temperature....mnogo toga se ne uklapa da bi voznja bila sigurna.ko nema adekvatnu opremu,natrunta se stvarima pa i tu nastaju problemi nemogucnost dovoljne kontorle,ogranicenost pokreta....a o kacigama ne zelim ni da pricam,ljudi koji me znaju da sam mesec dana pre kupovine motora kupio kacigu jer nisam hteo ni da probam motor bez kacige,nisam cvecka,desi mi se nekad da do prodavnice u kraju odem bez kacige,to je 400m u jednom pravcu,ali je cinjenica da je gomila mladih koji voze zbog (istina ne tako losih devojaka  ;D) i da pri tome nik ne razmisljaju o svojoj bezbednosti i bezbednosti ljudi oko njih.ne zelim da se neko nadje uvredjen od strane nekog klinca,ali cinjenice su cinjenice,ja bih iskreno zeleo da se to drasticno promeni,pocev od nas samih a ne da policija mora da diktira,mi tj vi kao stariji treba da uticete na to.klincima je sad samo vazno ko ima vise kazni a ne da li ce doziveti da odu do sudije.moto klubovi tu treba da odigraju vaznu ulogu sto se tice nosenja makar kacige,treba uvesti odredjene sankcije prema clanovima,mozda je surovo ali ..... neka neko kaze da gresim.mozda i gresim,ne kazem,ali jbg ima li neki bolji nacin??? rad sam svaki da usvojim

Van mreže Dexxter

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3692
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2008, 05:25:43 posle podne »
Mislim da je svaki komentar suvistan!!!

http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm

Van mreže markoni

  • Moto manijak u usponu
  • *****
  • Poruke: 499
  • Pol: Muškarac
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2008, 05:38:37 posle podne »
ja sam ostao bez teksta,narocito posle poslednjih par slika.treba se zapitati.da li voziti go motor od 10000e ili motor od 5000e ali sa odgovarajucom opremom,nazalost oprema nas ne moze uvek zastititi ali moze da drasticno smanji posledice,ali uvek prvenstveno je tu svest vozaca,kad i koliko LETETI

Van mreže vudu

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3829
  • Pol: Muškarac
  • YAMAHA FJR 1300A
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2008, 07:14:00 posle podne »
 Bravo Dexxter ! Ove slike i text sve govore :(
VALJEVSKA PODVALA

Van mreže ice indy

  • Profi Vozac
  • **
  • Poruke: 207
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2008, 09:23:18 posle podne »
Dexxter svaka cast mislim da je suvisno posle pregleda strane ista reci , bez obzira sta i kuda vozili moramo imati svu opremu na sebi .
LIVE TO RIDE , RIDE TO LIVE
2 SU NAM TOCKA , A 1 ZIVOT
NE BRZE OD ZIVOTA

adminX

  • Gost
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2008, 10:54:14 posle podne »
u ovom periodu gine dosta mladih i neiskusnih bikera (ja jesam mlad,sta sam ja,klinac od 20g,vozim dugo motor,istina godinu dana samo posedujem svoj od 600ccm,do sada su to bili manji motori) koji ne shvataju da je voznja po ovakvom vremenu opasnija cak nego po kisi.asvalt je hladan,gume nisu predvidjene za ove temperature....mnogo toga se ne uklapa da bi voznja bila sigurna.ko nema adekvatnu opremu,natrunta se stvarima pa i tu nastaju problemi nemogucnost dovoljne kontorle,ogranicenost pokreta....a o kacigama ne zelim ni da pricam,ljudi koji me znaju da sam mesec dana pre kupovine motora kupio kacigu jer nisam hteo ni da probam motor bez kacige,nisam cvecka,desi mi se nekad da do prodavnice u kraju odem bez kacige,to je 400m u jednom pravcu,ali je cinjenica da je gomila mladih koji voze zbog (istina ne tako losih devojaka  ;D) i da pri tome nik ne razmisljaju o svojoj bezbednosti i bezbednosti ljudi oko njih.ne zelim da se neko nadje uvredjen od strane nekog klinca,ali cinjenice su cinjenice,ja bih iskreno zeleo da se to drasticno promeni,pocev od nas samih a ne da policija mora da diktira,mi tj vi kao stariji treba da uticete na to.klincima je sad samo vazno ko ima vise kazni a ne da li ce doziveti da odu do sudije.moto klubovi tu treba da odigraju vaznu ulogu sto se tice nosenja makar kacige,treba uvesti odredjene sankcije prema clanovima,mozda je surovo ali ..... neka neko kaze da gresim.mozda i gresim,ne kazem,ali jbg ima li neki bolji nacin??? rad sam svaki da usvojim

KAO DA CITAM SVOJE RECI...SVAKA CAST...KOD PRAVIH BAJKERA NEMA RAZLIKE U GODINAMA...VAZNO JE STA IMAS U SRCU I DA LI VOZIS ZBOG SEBE ILI DRUGIH.  Ja sam kacigu i full opemu kupio skoro 8 meseci pre motora...koja je pojenta da glumim mangupa kada keva svakog momenta moze da dodje i da mi sa lopaticom skuplja sa sfalta. Ja sam imao vec 2 udesa...oprema me je spasila...niste svesni oni koji nisu imali udes koliko se to sve brzo odvije i koliko adrenalin u tom momentu skoci.  Cuvajte se braco...ako ne zbog sebe ..onda zbog onih koji vas vole.

                                       Vas X

Van mreže Gnjat - MK La Moto

  • Predstavnik Kluba
  • Bajker Bez Granica
  • **
  • Poruke: 1434
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2008, 07:32:07 pre podne »
Svi mi koji smo se ovde oglasili se slazemo da je bar kaciga obavezna, uvek ista prica "na svu srecu imao je kacigu" ili "da je imao kacigu nebi..." Ja kao jedan od starijih u klubu a i kao predsednik na svakom sastanku pokusavam da ubedim decake da nose opremu i po gradu pa i za tih 400m do prodavnice. Mi smo imali vise padova po gradu i okolini nego na ozbiljnijim duzim voznjama.
Nisam nigde procitao da li za kacigu idu ovi novi bodovi? Mozda nas to "ubedi" da nosimo kacigu!

Van mreže markoni

  • Moto manijak u usponu
  • *****
  • Poruke: 499
  • Pol: Muškarac
  • live to ride, ride to live BMW :)
    • www.www.mkcivija.com
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2008, 10:18:01 pre podne »
znam da je iz 400m dovoljno da se neciji zivot zavrsi,zato i kazem da nisam cvecka,jbg jednostavno mi se desi leti,seosko je naselje,nije grad,stoji motor napolju,sednem do prodavnice koja je na pocetku ulice i vratim se,nema tu kola,ni zive duse nekad,ali jbg moze svasta da se desi,ali opet nekad me mrzi po vrucini da ulazim u kucu po kacigu,vracam se.......i jos provkuvam ispod nje (inegralna je jer onaj noksir nemam niti hocu da nosim)...to je jedina relacija na koju sam isao bez kacige

adminX

  • Gost
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2008, 12:15:09 posle podne »
Posto je tema takva kakva jeste...mislim da je ok da stavim ove stareeeeeeeee fotografije...mislim da one govore sve i ovde im je mesto.
                                        X




Van mreže Dexxter

  • Ultimate Biker
  • ********
  • Poruke: 3692
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2008, 01:39:51 posle podne »
Ovo bi trebali svi da pogledaju!!!


adega

  • Gost
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #14 poslato: Januar 26, 2008, 01:22:06 pre podne »
LJUDI NEMAV VISE STA DA DODAM STVARNO SVAKA CAST I JA JESAM KLINAC ALI JA OD KAD VOZIM UVEK VOZIM PAMETNO CELU OPREMU IMAM
 TAKO SAM SKORO UVEK OBUCEN KAD SAM NA MOTORU A KACIGU DA NE SPOMINJEM NJU KAD SAM NA MOTORU NE SKIDAM SA GLAVE,DOBRO PONEKAD I JA SE PROVOZAM BEZ KACIGE...
TREBA AKCIJA DA SE UVEDE O TOME  I PODRZAVAM U TOME DA SACUVAMO GLAVE I SAME NAS.....

Van mreže MAGNUM

  • Totalni Moto Manijak
  • ******
  • Poruke: 590
  • Pol: Muškarac
  • HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER
    • MP MOTOR
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #15 poslato: Januar 28, 2008, 01:49:29 posle podne »
dexxteru svaka cast na videu.ne da je samo poucan vec je zastrasujuci.
na dosta moto skupova organizatori postave video bim,pa kad je vec
tako,ovaj video pustati preko bima na skupovima,zaista govori ne hiljadu
vec milion reci.za mlade bajkere pouka kakva se recima nepostize...
MK SPID

Van mreže shorty

  • Moto Manijak
  • ****
  • Poruke: 337
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #16 poslato: Januar 28, 2008, 08:23:00 posle podne »
Drago mi je da je neko pokrenuo ovu temu! (svaka cast druze)
Nije u pitanju samo nasa voznja vec i mnogi takozvani vozaci koji nisu smeli da voze po snegu pa cim grane sunce tuku po gasu za sve pare.
A sto se hladnog asfalta tice: danas sam namestao topove kod komsije koji je sto metara od mene. Kada sam pressaltao iz druge u prvu i blago pustio kvacilo zadnji tocak je ostavio mali trag na putu.
cuvajte se da bi smo se vidjali i druzili!
ili zivish rock `n` roll ili ne znah shta je to

XXX

  • Gost
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #17 poslato: Januar 29, 2008, 12:56:30 posle podne »
Svaka cast za temu, treba da je sticky u svakom delu foruma.

Izabrao sam da moj prvi ozbiljan post, osim predstavljanja, bude u ovoj temi. Da stavarno uradimo nesto po pitanju bezbednosti. Ako treba i skolu da formiramo.
Na neke forume nisam hteo da se prijavm, zbog neke lose atmosfere, malo vise licemerja, narocito po pitanju bezbednosti. Svi znaju, svi upozoravaju, a mnogi su povredjeni ili jos gore.

Prosla godina je bila CRNA. U saobracaju je postignut prosek od tri zrtve dnevno. Na povredjene niko ne obraca paznju, vise, situacija je dosegla minimum.
Ne kazem dno, ne znamo sta nosi ova sezona. Kako je pocelo, nece biti siva, sigurno, ako se nista ne preduzme.

Cesto sam kolima u saobracaju, u zadnjih par )lepih) dana, video sam dvadesetak motorciklista. Pola pola. Takav je odnos. Jedan manji broj je bio sa punom opremom, neki su bili zadovoljni sa zastitom gornjeg dela, ali dobar broj je uzvalo sa idiotskim kapuljacama, reperskim.

Ocigledno da kultura, tehnicka i opsta, ne dotice mnoge. Svako gelda svoja posla, moze da nazove nekoga ludakom ili ne, ali to nije resenje.

Mislim da bi, kao moto zajednica, uzivalaca u "luksuzu" voznje i stvarnog uzivanja u druzenju i voznji motora, trebali da pocnemo da izopstavamo svojeglave, ignorante bezbednosti, forsiranja kres rocketa u saobracaju, vilije na prednjem i zadnjem u spicu guzve, nenosenje kacige.

Takav "put" nije mozda jedini, ali se nesto mora uraditi. Da ne bude "da, da, ma daaa, obavezno kaciga" na forumu, a onda na 400m seoskog puta istrci zec, pa da zalimo i zelimo brz oporavak, ili nedaj boze ripujemo.
Da se nateramo, kao sto i motor naterujemo u  neke rezime, uz pistanje i zvizdanje, ali naterano

Da polako zaboravljamo obicaje, lose, da navlacimo bar kacigu kao gace, retko ko izlazi bez gaca na ulicu, i uglavnom je izopsten, i uhapsen.

Mislim da sami treba da "kaznjavamo", kako mozemo, one sto se protive zdravom razumu. I da shvatimo da nismo "fandjo" vozacka nacija, jako slabo "radimo" taj posao, i na 2 i na 4 tocka.

Pozdrav

kikiriki

  • Gost
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #18 poslato: Januar 30, 2008, 10:50:17 pre podne »
tema je vrhunska. Strasno je to sto nenosimo kacige kako bi nas neka slatka devojcica videla ili slicno. Zivot je jedan, put na onaj drugi svet je kratak i tu je odmah pored nas. Ako promasis skretanje i krenes njime, to je to. Samo malo treba!!! Pamet u glavu. MOTOR BEZ KACIGE JEDNOSTAVNO NEIDE!!!
Pozdrav

Van mreže MARKO FAMILIJA

  • Vozac
  • *
  • Poruke: 67
  • Pol: Muškarac
Odg: BRACO,MOLIM VAS...
« Odgovor #19 poslato: Januar 30, 2008, 08:13:28 posle podne »
SUVISNO JE BILO STA RECI POSLE ONIH SLIKA ! MORAMO SE PAZITI OD DRUGIH ALI JOS VISE OD NAS  SAMIH! NEK NAM JE BOG U POMOCI ! 
« Poslednja izmena: Februar 05, 2008, 12:12:31 pre podne od strane MARKO FAMILIJA »